english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Osiem dni w Zelowie

Relacja z Tygodnia Ewangelizacyjnego.

03.08.2012

„Tu chodzi o miłość” – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Od niedzieli 22 do niedzieli 29 lipca mieszkańcy Zelowa oraz okolicznych miejscowości już po raz siódmy mieli możliwość uczestniczenia w seminariach oraz w koncertach z newsem.


Seminaria prowadzone były przez Mariolę i Romana Fengerów, Hannę Cieślar, Nelę i Zbyszka Kłapów oraz ks. Tomasza Pieczko. Poruszali oni m.in. takie tematy jak: Małżeństwo w średnim wieku, Historia ruchu Żydów Mesjańskich, Inwestowanie w duchowy rozwój dziecka, Dzieci i nastolatki w obliczu presji seksualnej środowiska, Ewangelicka droga do jedności, Kościół dla młodych, Islam w Europie czy Europa Islamu.

 
W wieczornych koncertach każdego dnia prezentowali się różni wykonawcy, wystąpili: zespół „Zelowskie Dzwonki”, Tomasz Żółtko, Młodzieżowa Orkiestra Dęta gminy Kleszczów, Andrzej Tranda, Jarmuła Band, Schola „Laudate Dominum” oraz zgierski zespół muzyczny „Worship”. Tegorocznym mówcą wieczoru był ksiądz Marek Londzin, proboszcz dzięgielowskiej parafii, który poruszał temat miłości, która oczyszcza duszę i ciało, którą można odrzucić, zobaczyć, ale i tej która myje nogi, otwiera drzwi i jest wszędzie.
- TE to kameralna atmosfera, zaangażowani współpracownicy i wielopokoleniowe środowisko. Prawie co wieczór zmieniała się spora grupa odbiorców koncertów. Byli i tacy, którzy po raz pierwszy trafili na tu prosto z ulicy czy na zaproszenie znajomych. Jestem bardzo zadowolony z tego czasu, który spędziłem w Zelowie. Ufam, że Słowo Boże, które było zwiastowane wyda w przyszłości owoc - zaraz po powrocie z Zelowa podzielił się swoimi wrażeniami ks. Londzin.
 
Dla dzieci zaś został przygotowany specjalny program w formie półkolonii. W tym roku dzieci zaproszone zostały na „Wyspę skarbów”; gdzie mogły poznać nowe piosenki, lekcje biblijne oraz historie misyjne. Zajęcia prowadzone były w klimacie odkrywania skarbu jakim jest Biblia. Półkolonie cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, codziennie w programie uczestniczyło około 80 dzieci. Młodzież i dorośli najliczniej przybyli na Tydzień w pierwszą i ostatnią niedzielę, około 245 uczestników, a w tygodniu na koncertach było od 85 do 130 osób.
 
Organizatorami Tygodnia byli: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Kościół Ewangelicko-Reformowany i Parafia Ewangelicko-Reformowana w Zelowie.
 
Beata Kimmer, Judyta Rist