english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ostróda ma nowego proboszcza

Wprowadzenie Proboszcza Parafii Ewangelickiej w Ostródzie

06.10.2016

W sobotę, 1 października br. w kościele metodystycznym w Ostródzie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza Parafii Ewangelickiej w Ostródzie, ks. Wojciecha Płoszka.


Ostróda ma nowego proboszcza

W wyniku wyborów, które zostały przeprowadzone w parafii 24 lipca br., ks. Wojciech Płoszek został jednogłośnie wybrany na proboszcza parafii. Po zatwierdzeniu wyników wyborów przez Konsystorz oraz podpisaniu wokacji nastąpiła uroczystość instalacji czyli objęcia urzędu proboszcza. Aktu wprowadzenia dokonał Biskup Diecezji Mazurskiej ks. Rudolf Bażanowski.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa mazurskiego, Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz goście ekumeniczni. Na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, m.in. poseł Urszula Pasławska, Wiktor Leyk - szef Kancelarii Sejmiku, Andrzej Wiczkowski - starosta Ostródzki i Czesław Najmowicz - burmistrz Ostródy. W swoim kazaniu bp R. Bażanowski przypomniał biblijne rozumienie urzędu duchownego i wskazał na jego zadania i odpowiedzialność.

 

Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Poznania.

 

Po uroczystości uczestnicy zgromadzili się na poczęstunku podczas, którego składano życzenia i podziękowania.

 

Ks. Wojciech Płoszek urodził się 25 grudnia 1985 r. w Bydgoszczy. Ordynowany przez ks. bpa Jerzego Samca 25 kwietnia 2010 r. w Poznaniu. Od czerwca 2013 pełnił funkcję wikariusza, a od stycznia 2015 proboszcza administratora w Ostródzie. 24 lipca 2016 r. wybrany na stanowisko proboszcza.