english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Otwarty kościół w Ozorkowie

Dni Otwarte Kościoła w diasporalnej parafii

10.09.2017

W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ozorkowie odbyły się Dni Otwarte Kościoła.


Otwarty kościół w Ozorkowie

Możliwość zwiedzania była podczas dwóch weekendów: 29-30.07.2017 i 05-06.08.2017 w godzinach od 10:00 do 18:00 .Parafia umożliwiła chętnym zwiedzenie kościoła i zapoznania się z  historią przedstawioną w wydrukowanej ulotce i w fotografii zainstalowanej na pierwszym piętrze kościoła.

 

Dodatkowym punktem były informacje na rolapach dotyczących wyznania ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko-reformowanego oraz historii 500 lat Reformacji.

 

W kościele na drugim piętrze dzięki Pawłowi Jaszczakowi została wyeksponowana wystawa jego 36 obrazów pt. OZORKÓW WIELOKULTUROWY. Drugą częścią eksponatów była wystawa zorganizowana przez Izbę Historii Miasta i Ozopedię. Tą wystawą zajmował się i udzielał obszernych informacji Szymon Bajor. W ustawionym namiocie obok kościoła można było odpocząć, usiąść, napić się kawy lub herbaty oraz zjeść ciasto, które zostało przyniesione  przez parafian. W namiocie dyżurowali parafianie jak i sympatycy. Dzieci mogły  bawić się na dmuchanym zamku specjalnie dla nich sprowadzonym.

 

W czasie tych dni udało się udostępnić dla zwiedzających wolno stojącą dzwonnicę, z której mogli podziwiać panoramę Ozorkowa. Jedynie nieliczne osoby odważył się wejść na nią z powodu stromych schodów.

 

Z Dni Otwartych Kościoła z okazji 500 lat Reformacji skorzystało około 1.800 osób, a na dzwonnicę weszło ponad 200 osób. Przeprowadzono wiele interesujących rozmów na nurtujące przybyłych tematy. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jak i dla nas były  trzy koncerty wykonane w tych dniach przez akordeonistkę Natalię Kowalską.                                             

 

W czasie Dni zbierane były ofiary na remont schodów prowadzących do kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tego projektu.

 

KA