english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Otwórz się na Ostródę!

Zbieramy na nowy dach!

11.07.2017

Zapraszamy do udziału w zbiórce dla parafii w Ostródzie!


Otwórz się na Ostródę!

Drodzy Państwo, zaledwie przed rokiem wspólnie uzbieraliśmy na wymianę okien w budynku parafii w Ostródzie. Dzięki wsparciu ewangelików z kraju i zagranicy udało się wymienić ponad 20 drewnianych okien i drzwi. Do wymiany zostały już tylko... 92 okna.

 

Zanim to jednak nastąpi zmagamy się z o wiele poważniejszym problemem. Jest nim fatalny stan dachu. Nie wymieniany od czasu wojny nie nadaje się już do dalszego użytkowania. W wielu miejscach przecieka, powodując zniszczenia konstrukcji nośnej, oraz zalania niższych kondygnacji. Jego stan stanowi również zagrożenie dla osób przechodzących obok budynku. Parafia pozyskała środki na rzecz remontu dachu, niestety nie są one wystarczające by wymienić całość poszycia. Wierzymy jednak gorąco, że w jedności siła. Choć każdy z nas w pojedynkę nie wiele może zdziałać, to wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uczynić bardzo wiele. Jeśli działamy razem, wtedy okazuje się, że nawet niewielkie kwoty, nie obciążające domowych budżetów, razem dają potężną sumę i stanowią realną pomoc. Tak udało nam się wymienić okna, tak też może być i z dachem! Wierzymy, że i tym razem możemy liczyć na Państwa pomoc!

 

W tym celu wciąż działa nasz "sklep" internetowy, za pomocą którego można złożyć darowiznę na remont "kupując" elementy konstrukcji dachu. Adres naszego sklepu: www.e-s-syloe.pl Można też złożyć bezpośrednią ofiarę na konto Stowarzyszenia, za pośrednictwem którego zbieramy środki:

Ewangelickie Stowarzyszenie Syloe

ul. Olsztyńska 1

14-100 Ostróda

PKO BP 66 1020 3613 0000 6302 0107 9904

 

Każda osoba lub instytucja, która przekaże co najmniej 500 zł otrzyma pamiątkową statuetkę wykonaną ze zdemontowanej dachówki z wygrawerowaną nazwą ofiarodawcy. Ci zaś, którzy przekażą powyżej 1000 zł znajdą się na pamiątkowej tablicy fundatorów w naszym budynku.

 

Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc i nawet najmniejszą ofiarę! Otwórz się na Ostródę!