english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  18.10.2012 W sali Domu Zborowego wiślańska parafia wraz z Miejską Biblioteką Publicznąj im. J. Śniegonia 18 października br. zorganizowała promocję kolejnego, IV tomu "Rocznika Wiślańskiego".  czytaj całość »
 • Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  15.10.2012 W bieżącym roku mija 100 lat od poświęcenia ewangelickiego kościoła Świętej Trójcy w Jastrzębiu-Ruptawie. Główne uroczystości wieńczące ten jubileusz odbyły się w czasie dziękczynnego nabożeństwa w niedzielę, 14 października br. czytaj całość »
 • Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  17.10.2012 Od pewnego czasu ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku organizuje w szkołach spotkania dla młodzieży z ciekawymi ludźmi. Ostatnio znany z oryginalnych pomysłów duszpasterz zaprasza na spotkania sportowców. W poniedziałek, 15 października br. gościem młodzieży Zespołu Szkół nr 2 w Szczyrku oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych był złoty medalista olimpijski z Tokio, Marian Kasprzyk. czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  11.10.2012 W 18. niedzielę po Trójcy Świętej (7.10) parafia w Piszu przeżywała szczególną uroczystość - wprowadzenie w urząd proboszcza ks. Marcina Pysza i dziękczynienie za remont kościoła w Wejsunach. czytaj całość »
 • 170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  10.10.2012 W sobotę 6 października, liczne grono uczestników uroczystego nabożeństwa dziękowało za 170. rocznicę poświęcenia ewangelickiego kościoła Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie. czytaj całość »
 • Hannu Lepistö w Szczyrku

  Hannu Lepistö w Szczyrku

  10.10.2012 Na zaproszenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Szczyrku na początku października br. na konsultacje z uczniami, trenerami i nauczycielami przyjechał Hannu Lepistö z Finlandii, były trener kadry polskich skoczów, a później samego Adama Małysza. czytaj całość »
 • Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  10.10.2012 Parafia Rzymskokatolicka w Brójcach Lubuskich niedaleko Świebodzina posiada pewną osobliwość – dysponuje dwoma kościołami, stojącymi tuż obok siebie, wykorzystując oba z nich. Jedna i druga świątynia to neogotyckie obiekty z przełomu XIX i XX w., przy czym mniejszy to historyczna świątynia katolicka, kryjąca w sobie cenne, o 200 lat starsze niż sam kościół wyposażenie, większy zaś to tak zwany kościół poewangelicki. Od 1945 r. większa świątynia także służy społeczności katolickiej, gdyż powojenna wymiana ludności sprawiła, że obecna społeczność Brójec jest w niemal 100% wyznania katolickiego i dawny, historyczny kościół parafialny jest po prostu za mały na jej obecne potrzeby. czytaj całość »
 • W samo południe w Wiśle

  W samo południe w Wiśle

  08.10.2012 Dokładnie w niedzielne południe odbył się w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła koncert Evangelische Jugendkantorei der Pfalz z miejscowości Speyer. To tradycyjny, ewangelicki chór młodzieżowy z Palatynatu w Niemczech, który jest zespołem tamtejszego Kościoła ewangelickiego, gdzie utalentowani młodzi ludzie w szczególny sposób są promowani. Chór jest laureatem Konkursu Chórów odbywającego się w Nadrenii-Palatynacie w roku 2009. czytaj całość »