english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  Spotkanie ekumeniczne w Brojcach

  10.10.2012 Parafia Rzymskokatolicka w Brójcach Lubuskich niedaleko Świebodzina posiada pewną osobliwość – dysponuje dwoma kościołami, stojącymi tuż obok siebie, wykorzystując oba z nich. Jedna i druga świątynia to neogotyckie obiekty z przełomu XIX i XX w., przy czym mniejszy to historyczna świątynia katolicka, kryjąca w sobie cenne, o 200 lat starsze niż sam kościół wyposażenie, większy zaś to tak zwany kościół poewangelicki. Od 1945 r. większa świątynia także służy społeczności katolickiej, gdyż powojenna wymiana ludności sprawiła, że obecna społeczność Brójec jest w niemal 100% wyznania katolickiego i dawny, historyczny kościół parafialny jest po prostu za mały na jej obecne potrzeby. czytaj całość »
 • W samo południe w Wiśle

  W samo południe w Wiśle

  08.10.2012 Dokładnie w niedzielne południe odbył się w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła koncert Evangelische Jugendkantorei der Pfalz z miejscowości Speyer. To tradycyjny, ewangelicki chór młodzieżowy z Palatynatu w Niemczech, który jest zespołem tamtejszego Kościoła ewangelickiego, gdzie utalentowani młodzi ludzie w szczególny sposób są promowani. Chór jest laureatem Konkursu Chórów odbywającego się w Nadrenii-Palatynacie w roku 2009. czytaj całość »
 • Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  09.10.2012 W niedzielę, 7 października br. Ogród Reformacji w Szczyrku Salmopolu wzbogaciił się o 3 dęby z Dębowca. Do soboty na górskich stokach ogrodu rosło 3.497 różnych drzew. Dębowieckie dęby sprawiły, że jest już ich 3.500. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  10.09.2012 Dziękczynne Święto Żniw w Wiśle miało w tym roku regionalny charakter. Odniesieniem były wiślańskie dożynki, które przeżywane były w niedzielę, 9 września br. Gazdami wiślańskich dożynek byli Danuta i Jan Szarcowie. Swoją funkcję pełnili również w czasie nabożeństwa w Dziękczynne Święto Żniw. czytaj całość »
 • Świdnicki Chryzostom

  Świdnicki Chryzostom

  07.10.2012 Ilekroć staję na ambonie świdnickiego Kościoła Pokoju, mam świadomość bogatej historii tego miejsca, a także osobowości, które przede mną zwiastowały tutaj Słowo Boże. czytaj całość »
 • Bydgoskie jubileusze

  Bydgoskie jubileusze

  25.09.2012 W dniach 22 i 23 września br. ewangelicy w Bydgoszczy obchodzili pamiątkę 115-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela i 90. rocznicę założenia parafii. Na nabożeństwie dziękczynnym kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła. czytaj całość »
 • Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  29.09.2012 27 września w Sądzie Okręgowym w Katowicach podpisana została ugoda sądowa w sprawie zniszczonego szkodami górniczymi kościoła parafialnego w Miechowicach. W przyjętej ugodzie Kompania Węglowa przyznaje się do spowodowania zniszczeń kościoła. Ugoda określa również sposób oraz termin naprawy. czytaj całość »
 • Rocznica kościoła w Pile

  Rocznica kościoła w Pile

  26.09.2012 Dnia 16 września br. w Pile obyło się uroczyste nabożeństwo z Komunią Świętą z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia tamtejszego kościoła św. Jana. Kazanie wygłosił ks. radca Janusz Staszczak z Koszalina. czytaj całość »