english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Gospel w Częstochowie

  Gospel w Częstochowie

  11.05.2013 W Częstochowie już po raz 23. miał miejsce Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater. Wydarzenie to co roku przyciąga do miasta wykonawców z całego świata – przedstawicieli różnych stylów i konwencji muzycznych. czytaj całość »
 • Drugi odcinek uliczki cieszyńskich kobiet

  Drugi odcinek uliczki cieszyńskich kobiet

  10.05.2013 W  niedzielne popołudnie, 21 kwietnia br. otwarto w Cieszynie drugą część uliczki cieszyńskich kobiet, która mieści się na Wzgórzu Zamkowym. Na uroczystość przybyły nie tylko rodziny uhonorowanych, ale i mieszkańcy miasta, przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, Urzędu Miasta, harcerstwa. Odsłonięto 9 lamp, upamiętniających kobiety, które w niezwykły sposób wpływały nie tylko na realia Cieszyna, ale  i całego Śląska. Tak się składa, że 6 z 9 uhonorowanych to ewangeliczki. czytaj całość »
 • Wniebowstąpienie z Bachem i międzynarodowo

  Wniebowstąpienie z Bachem i międzynarodowo

  10.05.2013 Tegoroczne święto Wniebowstąpienia Pańskiego w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie miało nadzwyczajną oprawę. Nabożeństwo Słowa Bożego miało charakter polsko-niemiecki oraz połączone było z wykonaniem dzieł J. S. Bacha przez 50-osobowy chór berlińskiego Towarzystwa Bachowskiego pod dyr. Corneliusa Häußermanna i orkiestrę Academia Camerata z Warszawy. czytaj całość »
 • Via Sacra - z Wangu do Goerlitz

  Via Sacra - z Wangu do Goerlitz

  09.05.2013 W Goerlitz i Karpaczu zakończono realizację pierwszego etapu projektu unijnego Via Sacra oraz rozpoczęto drugi etap. czytaj całość »
 • Na majówkę do Warszawy

  Na majówkę do Warszawy

  07.05.2013 W ubiegłym roku chórek dziecięcy parafii w Drogomyślu podczas długiego weekendu przebywał w Łodzi. Mieliśmy też jednodniową wycieczkę do Warszawy. Już wtedy chcieliśmy wejść do Centrum Nauki Kopernik, jednak okazało się, że zwiedzanie tego ciekawego miejsca należy zaplanować dużo wcześniej. czytaj całość »
 • Ks. Marcin Kotas proboszczem w Poznaniu

  Ks. Marcin Kotas proboszczem w Poznaniu

  01.05.2013 W sobotę, 27 kwietnia 2013 r. odbyło się wprowadzenie ks. Marcina Kotasa w urząd proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, wybranego na tę funkcję przez Zgromadzenie Parafialne w dniu 3 lutego 2013 r. czytaj całość »
 • Dąb Jerzy w Ogrodzie Reformacji

  Dąb Jerzy w Ogrodzie Reformacji

  03.05.2013 Dzisiaj, 3 maja 2013 r. Ogród Reformacji w Szczyrku wzbogacił się o dwa drzewa. Jedno z nich zasadził prof. Jerzy Buzek. Jako że był to dąb, to drzewo otrzymało nazwę "Dąb Jerzy". czytaj całość »
 • Pierwsze

  Pierwsze "Drzewko Europy" w Szczyrku

  30.04.2013 Ks. Jan Byrt ze Szczyrku rozpoczął nowy projekt w "Ogrodzie Reformacji". Tym razem jest to "Drzewko Europy na 500-lecie Reformacji". czytaj całość »