english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim

  Spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim

  04.12.2012 Tomasz Majewski, dwukrotny złoty medalista olimpijski (Pekin i Londyn ) przyjął zaproszenie parafii ewangelickiej na spotkanie z młodzieżą ze Szczyrku. czytaj całość »
 • Rodzinne pieczenie pierników

  Rodzinne pieczenie pierników

  03.12.2012 W 1. Niedzielę Adwentu, 2 grudnia br. w parafii w Katowicach można było poczuć świąteczną atmosferę. W parafialnych salach roznosił się zapach pieczonych pierników... czytaj całość »
 • Mistrzowie Polski w Jaworze

  Mistrzowie Polski w Jaworze

  25.11.2012 W piątek, 23 listopada piłkarscy Mistrzowie Polski, zawodnicy Śląska Wrocław, odwiedzili Kościół Pokoju w Jaworze. Stało się to przy okazji wizyty w jaworskim gimnazjum, gdzie piłkarze spotkali się ze swoimi najmłodszymi fanami.  czytaj całość »
 • Nowe miejsce spoczynku

  Nowe miejsce spoczynku

  01.12.2012 W Niedzielę Wieczności, 25 listopada 2012 odprawione zostało w kościele Elżbiety w Chorzowie nabożeństwo żałobne ku uczczeniu pamięci osób pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Świętochłowicach-Lipinach. Cmentarz ten, zamknięty przez ówczesne władze państwowe w roku 1964, został zlikwidowany, a szczątki osób tam pochowanych ekshumowano i złożono we wspólnej mogile na cmentarzu ewangelickim w Chorzowie. czytaj całość »
 • Szlakiem świadków i męczenników wiary

  Szlakiem świadków i męczenników wiary

  27.11.2012 Podczas ostatniego spotkania w ramach programu „Razem ku przeszłości” wybraliśmy się na pielgrzymkę do Szczecina śladem świadków i męczenników wiary - zarówno ze strony ewangelickiej jak i katolickiej. czytaj całość »
 • Nagroda dla proboszcza parafii w Lublinie

  18.11.2012 Dzień 17 listopada był dla lubelskiej parafii szczególny. Oto niespodziewanie ksiądz proboszcz zaproszony został na Kongres Kobiet Lubelszczyzny. Bez uprzedzenia, bez uzgodnienia – głęboka tajemnica, jaką okryto to zaproszenie, odkryta została w części finalnej zebrania szacownego grona , w którym uczestniczyło ponad 500 pań. czytaj całość »
 • 100 lat z Bożym błogosławieństwem

  100 lat z Bożym błogosławieństwem

  25.11.2012 Niedzielne nabożeństwo 18 listopada 2012 roku miało w świętochłowickim kościele św. Jana Chrzciciela nadzwyczajny charakter, a to za sprawą jubileuszu setnych urodzin najstarszej parafianki – Berty Wandzik. czytaj całość »
 • Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  18.11.2012 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie przygotowała projekt zatytułowany "W drogę z nami wyrusz… reformacyjnym szlakiem po Małopolsce". Inicjatywę finansowo wsparły władze województwa. czytaj całość »