english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Świąt radosnych idzie błogi czas...

  Świąt radosnych idzie błogi czas...

  15.12.2012 Pokojanie i lubienianie spotkali się przy świątecznym stole. czytaj całość »
 • Zespół Dzwonków nagrał płytę CD z kolędami

  Zespół Dzwonków nagrał płytę CD z kolędami

  06.12.2012 W niedzielę, 2 grudnia 2012 r. skoczowski Zespół Dzwonków obchodził w czasie nabożeństwa młodzieżowego swoje 10-te urodziny. „Dzwonki” wzbogaciły nabożeństwo swoim brzmieniem, ale przede wszystkim dziękowano Panu Bogu za prowadzenie przez ten czas i za wszystkie osoby, które do tej pory grały w zespole. czytaj całość »
 • Kamień węgielny poświęcony

  Kamień węgielny poświęcony

  25.11.2012 W dniu 23 listopada 2012 roku w Nasalach koło Kluczborka odbyła się uroczystość poświęcenia  kamienia węgielnego oraz wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego kościoła. czytaj całość »
 • Spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim

  Spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim

  04.12.2012 Tomasz Majewski, dwukrotny złoty medalista olimpijski (Pekin i Londyn ) przyjął zaproszenie parafii ewangelickiej na spotkanie z młodzieżą ze Szczyrku. czytaj całość »
 • Rodzinne pieczenie pierników

  Rodzinne pieczenie pierników

  03.12.2012 W 1. Niedzielę Adwentu, 2 grudnia br. w parafii w Katowicach można było poczuć świąteczną atmosferę. W parafialnych salach roznosił się zapach pieczonych pierników... czytaj całość »
 • Mistrzowie Polski w Jaworze

  Mistrzowie Polski w Jaworze

  25.11.2012 W piątek, 23 listopada piłkarscy Mistrzowie Polski, zawodnicy Śląska Wrocław, odwiedzili Kościół Pokoju w Jaworze. Stało się to przy okazji wizyty w jaworskim gimnazjum, gdzie piłkarze spotkali się ze swoimi najmłodszymi fanami.  czytaj całość »
 • Nowe miejsce spoczynku

  Nowe miejsce spoczynku

  01.12.2012 W Niedzielę Wieczności, 25 listopada 2012 odprawione zostało w kościele Elżbiety w Chorzowie nabożeństwo żałobne ku uczczeniu pamięci osób pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Świętochłowicach-Lipinach. Cmentarz ten, zamknięty przez ówczesne władze państwowe w roku 1964, został zlikwidowany, a szczątki osób tam pochowanych ekshumowano i złożono we wspólnej mogile na cmentarzu ewangelickim w Chorzowie. czytaj całość »
 • Szlakiem świadków i męczenników wiary

  Szlakiem świadków i męczenników wiary

  27.11.2012 Podczas ostatniego spotkania w ramach programu „Razem ku przeszłości” wybraliśmy się na pielgrzymkę do Szczecina śladem świadków i męczenników wiary - zarówno ze strony ewangelickiej jak i katolickiej. czytaj całość »