english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Skradziono piszczałki organowe

  Skradziono piszczałki organowe

  16.11.2012 Złodzieje pocięli zabytkowe piszczałki z ewangelickiego kościółka w Fosowskiem. Parafianie są zrozpaczeni, nie stać ich na odbudowę instrumentu. czytaj całość »
 • Święto Reformacji w Nowym Sączu

  Święto Reformacji w Nowym Sączu

  05.11.2012 Podczas nabożeństwa przeżywaliśmy konwersję naszej siostry w Chrystusie Marii Gilis z Limanowej. Nabożeństwo zostało ubogacone muzyką organową w wykonaniu Barbary Mirek i Elżbiety Malczak, które na co dzień są nauczycielkami w szkole muzycznej w Nowym Sączu. Usłyszeliśmy utwory sławnych kompozytorów baroku J.S.Bacha, G.F. Handla, Johann Pachelbel.  czytaj całość »
 • Zjazd młodzieży w Krakowie

  Zjazd młodzieży w Krakowie

  07.11.2012 W ostatni weekend października niska temperatura, deszcz, a nawet śnieg nie powstrzymały młodzieży z Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przed przyjazdem do Krakowa i udziałem w siódmym Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży. czytaj całość »
 • Wystawa o cmentarzach gminy Łomianki

  Wystawa o cmentarzach gminy Łomianki

  11.11.2012 4 listopada w podziemiach kościoła Świętej Trójcy w Warszawie odbył się wernisaż wystawy "NIEPAMIĘĆ" poświęcony osadnikom olęderskim, żyjącym na terenie Łomianek i okolic. czytaj całość »
 • Rozpoczął się remont organów w Wejsunach

  Rozpoczął się remont organów w Wejsunach

  07.11.2012 W dniu 06.11.2012 r. rozpoczął się remont organów Paula B. Voelknera z Bydgoszczy z roku 1910, które znajdują się w kościele ewangelickim w Wejsunach. czytaj całość »
 • Reformacyjna debata ekumeniczna na KUL-u

  Reformacyjna debata ekumeniczna na KUL-u

  03.11.2012 Na tegoroczne Święto Reformacji, parafia Świętej Trójcy w Lublinie podjęła się trudu zorganizowania ekumenicznej debaty, której przedmiotem miała być odpowiedź na pytanie, czy Święto Reformacji może stać się czasem radości dla wszystkich chrześcijan.czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  31.10.2012 W dniu 29.10.2012 r. ks. Marcin Pysz został nagrodzony za działalność na rzecz Ziemi Piskiej. czytaj całość »
 • Motocykliści zakończyli sezon

  Motocykliści zakończyli sezon

  28.10.2012 W niedzielę, 28 października w kościele ewangelickim w Szczyrku zakończono sezon motocyklistów 2012 na Śląsku. Zakończenie odbyło się w iście zimowej scenerii, bo w sobotę w Beskidy dotarła zima... czytaj całość »