english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Nagroda dla proboszcza parafii w Lublinie

  18.11.2012 Dzień 17 listopada był dla lubelskiej parafii szczególny. Oto niespodziewanie ksiądz proboszcz zaproszony został na Kongres Kobiet Lubelszczyzny. Bez uprzedzenia, bez uzgodnienia – głęboka tajemnica, jaką okryto to zaproszenie, odkryta została w części finalnej zebrania szacownego grona , w którym uczestniczyło ponad 500 pań. czytaj całość »
 • 100 lat z Bożym błogosławieństwem

  100 lat z Bożym błogosławieństwem

  25.11.2012 Niedzielne nabożeństwo 18 listopada 2012 roku miało w świętochłowickim kościele św. Jana Chrzciciela nadzwyczajny charakter, a to za sprawą jubileuszu setnych urodzin najstarszej parafianki – Berty Wandzik. czytaj całość »
 • Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  Reformacyjnym szlakiem po Małopolsce

  18.11.2012 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie przygotowała projekt zatytułowany "W drogę z nami wyrusz… reformacyjnym szlakiem po Małopolsce". Inicjatywę finansowo wsparły władze województwa. czytaj całość »
 • Skradziono piszczałki organowe

  Skradziono piszczałki organowe

  16.11.2012 Złodzieje pocięli zabytkowe piszczałki z ewangelickiego kościółka w Fosowskiem. Parafianie są zrozpaczeni, nie stać ich na odbudowę instrumentu. czytaj całość »
 • Święto Reformacji w Nowym Sączu

  Święto Reformacji w Nowym Sączu

  05.11.2012 Podczas nabożeństwa przeżywaliśmy konwersję naszej siostry w Chrystusie Marii Gilis z Limanowej. Nabożeństwo zostało ubogacone muzyką organową w wykonaniu Barbary Mirek i Elżbiety Malczak, które na co dzień są nauczycielkami w szkole muzycznej w Nowym Sączu. Usłyszeliśmy utwory sławnych kompozytorów baroku J.S.Bacha, G.F. Handla, Johann Pachelbel.  czytaj całość »
 • Zjazd młodzieży w Krakowie

  Zjazd młodzieży w Krakowie

  07.11.2012 W ostatni weekend października niska temperatura, deszcz, a nawet śnieg nie powstrzymały młodzieży z Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przed przyjazdem do Krakowa i udziałem w siódmym Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży. czytaj całość »
 • Wystawa o cmentarzach gminy Łomianki

  Wystawa o cmentarzach gminy Łomianki

  11.11.2012 4 listopada w podziemiach kościoła Świętej Trójcy w Warszawie odbył się wernisaż wystawy "NIEPAMIĘĆ" poświęcony osadnikom olęderskim, żyjącym na terenie Łomianek i okolic. czytaj całość »
 • Rozpoczął się remont organów w Wejsunach

  Rozpoczął się remont organów w Wejsunach

  07.11.2012 W dniu 06.11.2012 r. rozpoczął się remont organów Paula B. Voelknera z Bydgoszczy z roku 1910, które znajdują się w kościele ewangelickim w Wejsunach. czytaj całość »