english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Reformacyjna debata ekumeniczna na KUL-u

  Reformacyjna debata ekumeniczna na KUL-u

  03.11.2012 Na tegoroczne Święto Reformacji, parafia Świętej Trójcy w Lublinie podjęła się trudu zorganizowania ekumenicznej debaty, której przedmiotem miała być odpowiedź na pytanie, czy Święto Reformacji może stać się czasem radości dla wszystkich chrześcijan.czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  Ks. Marcin Pysz z nagrodą Wilka Piskiego

  31.10.2012 W dniu 29.10.2012 r. ks. Marcin Pysz został nagrodzony za działalność na rzecz Ziemi Piskiej. czytaj całość »
 • Motocykliści zakończyli sezon

  Motocykliści zakończyli sezon

  28.10.2012 W niedzielę, 28 października w kościele ewangelickim w Szczyrku zakończono sezon motocyklistów 2012 na Śląsku. Zakończenie odbyło się w iście zimowej scenerii, bo w sobotę w Beskidy dotarła zima... czytaj całość »
 • 80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  22.10.2012 Parafia w Lasowicach Małych na Opolszczyźnie 21 października obchodziła uroczystość 80-lecia poświęcenia swojego kościoła. czytaj całość »
 • Niemieccy puzoniści w Polsce

  Niemieccy puzoniści w Polsce

  25.10.2012 Dnia 23 października w kościele Pojednania w Wieszczętach występił gościnnie chór puzonistów z Dekanatu Runkel (Niemcy). Wieczorny koncert spotkał się z zainteresowaniem nie tylko miejscowych parafian, ale także z sąsiednich parafii. czytaj całość »
 • Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  26.10.2012 Unia Europejska dofinansuje remont organów oraz montaż nagłośnienia w Wejsunach! czytaj całość »
 • Zwierzaki siostry Marty

  Zwierzaki siostry Marty

  23.10.2012 Ani młode, ani piękne, ani rasowe...  Ale szukają domu, bo ich Pani musi powoli myśleć o emeryturze i odejściu w inne miejsce. Siostra Marta, diakonisa z Miechowic, całe życie poświęciła ludziom, ale widziała też krzywdę zwierząt. Pies (po przejściach) został przez nią przygarnięty (nie on pierwszy), kociak plątał się pozostawiony przez ludzi, którzy poszli na nowe mieszkanie. Przygarnęła. czytaj całość »
 • Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  23.10.2012 Ewangelickie Stowarzyszenie Betel działające przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu zorganizowali II Wojewódzki Przegląd Form Scenicznych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko - Mazurskiego. czytaj całość »