english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  18.10.2012 W pierwszą niedzielę października parafia w Rypinie w szczególny sposób przeżywała Dziękczynne Święto Żniw – tym razem było ono połączone z pięknym jubileuszem parafialnego chóru. To już 30 lat od kiedy chór, liczący wtedy 11 osób, wystąpił po raz pierwszy - właśnie na Święto Żniw 3 października 1982 roku. czytaj całość »
 • Multimedia na Wangu

  Multimedia na Wangu

  18.10.2012 Od października br. turyści odwiedzający kościół Wang w Karpaczu, mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle kościoła Wang i natychmiastowego przesłania go na adres mailowy. Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu w księgarni przy kościele Wang stanowiska multimedialnego. czytaj całość »
 • Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  18.10.2012 W czwartek, 11 października 2012 roku zielonogórską parafię luterańską odwiedzili goście z Wiesbaden. Na czele delegacji stał ks. pastor Klaus Endter. Wizyta była efektem partnerstwa pomiędzy Diecezją Wrocławską Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a Ewangelickim Dekanatem Wiesbaden.  czytaj całość »
 • Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  Czwarty tom Rocznika Wiślańskiego

  18.10.2012 W sali Domu Zborowego wiślańska parafia wraz z Miejską Biblioteką Publicznąj im. J. Śniegonia 18 października br. zorganizowała promocję kolejnego, IV tomu "Rocznika Wiślańskiego".  czytaj całość »
 • Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  Dziękczynnie w Jastrzębiu Zdroju

  15.10.2012 W bieżącym roku mija 100 lat od poświęcenia ewangelickiego kościoła Świętej Trójcy w Jastrzębiu-Ruptawie. Główne uroczystości wieńczące ten jubileusz odbyły się w czasie dziękczynnego nabożeństwa w niedzielę, 14 października br. czytaj całość »
 • Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  Spotkanie z mistrzem olimpijskim

  17.10.2012 Od pewnego czasu ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku organizuje w szkołach spotkania dla młodzieży z ciekawymi ludźmi. Ostatnio znany z oryginalnych pomysłów duszpasterz zaprasza na spotkania sportowców. W poniedziałek, 15 października br. gościem młodzieży Zespołu Szkół nr 2 w Szczyrku oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych był złoty medalista olimpijski z Tokio, Marian Kasprzyk. czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  Ks. Marcin Pysz proboszczem w Piszu

  11.10.2012 W 18. niedzielę po Trójcy Świętej (7.10) parafia w Piszu przeżywała szczególną uroczystość - wprowadzenie w urząd proboszcza ks. Marcina Pysza i dziękczynienie za remont kościoła w Wejsunach. czytaj całość »
 • 170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  170 lat kościoła Dwunastu Apostołów

  10.10.2012 W sobotę 6 października, liczne grono uczestników uroczystego nabożeństwa dziękowało za 170. rocznicę poświęcenia ewangelickiego kościoła Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie. czytaj całość »