english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  Dęby z Dębowca w Ogrodzie Reformacji

  09.10.2012 W niedzielę, 7 października br. Ogród Reformacji w Szczyrku Salmopolu wzbogaciił się o 3 dęby z Dębowca. Do soboty na górskich stokach ogrodu rosło 3.497 różnych drzew. Dębowieckie dęby sprawiły, że jest już ich 3.500. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  10.09.2012 Dziękczynne Święto Żniw w Wiśle miało w tym roku regionalny charakter. Odniesieniem były wiślańskie dożynki, które przeżywane były w niedzielę, 9 września br. Gazdami wiślańskich dożynek byli Danuta i Jan Szarcowie. Swoją funkcję pełnili również w czasie nabożeństwa w Dziękczynne Święto Żniw. czytaj całość »
 • Świdnicki Chryzostom

  Świdnicki Chryzostom

  07.10.2012 Ilekroć staję na ambonie świdnickiego Kościoła Pokoju, mam świadomość bogatej historii tego miejsca, a także osobowości, które przede mną zwiastowały tutaj Słowo Boże. czytaj całość »
 • Bydgoskie jubileusze

  Bydgoskie jubileusze

  25.09.2012 W dniach 22 i 23 września br. ewangelicy w Bydgoszczy obchodzili pamiątkę 115-lecia poświęcenia kościoła Zbawiciela i 90. rocznicę założenia parafii. Na nabożeństwie dziękczynnym kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła. czytaj całość »
 • Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  Jest ugoda w sprawie kościoła w Miechowicach

  29.09.2012 27 września w Sądzie Okręgowym w Katowicach podpisana została ugoda sądowa w sprawie zniszczonego szkodami górniczymi kościoła parafialnego w Miechowicach. W przyjętej ugodzie Kompania Węglowa przyznaje się do spowodowania zniszczeń kościoła. Ugoda określa również sposób oraz termin naprawy. czytaj całość »
 • Rocznica kościoła w Pile

  Rocznica kościoła w Pile

  26.09.2012 Dnia 16 września br. w Pile obyło się uroczyste nabożeństwo z Komunią Świętą z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia tamtejszego kościoła św. Jana. Kazanie wygłosił ks. radca Janusz Staszczak z Koszalina. czytaj całość »
 • Plebiscyt fotograficzny

  26.09.2012 Portal KONFESYJNI czyli konfesyjny portal luterański zaprasza do udziału w plebiscycie na najpiękniejszą świątynię luterańską w Polsce. Warunkiem jest nadesłanie jednej własnoręcznie wykonanej fotografii przedstawiającej wybrany, czynny kościół ewangelicko-augsburski na terenie Polski. czytaj całość »
 • Pomoc w remoncie domu

  26.09.2012   Parafia ewangelicka w Szczyrku postanowiła w tym roku wspomóc jedną rodzinę w remoncie domu.czytaj całość »