english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • 80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  80 lat kościoła w Lasowicach Małych

  22.10.2012 Parafia w Lasowicach Małych na Opolszczyźnie 21 października obchodziła uroczystość 80-lecia poświęcenia swojego kościoła. czytaj całość »
 • Niemieccy puzoniści w Polsce

  Niemieccy puzoniści w Polsce

  25.10.2012 Dnia 23 października w kościele Pojednania w Wieszczętach występił gościnnie chór puzonistów z Dekanatu Runkel (Niemcy). Wieczorny koncert spotkał się z zainteresowaniem nie tylko miejscowych parafian, ale także z sąsiednich parafii. czytaj całość »
 • Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  Dotacja na remont kościoła w Wejsunach

  26.10.2012 Unia Europejska dofinansuje remont organów oraz montaż nagłośnienia w Wejsunach! czytaj całość »
 • Zwierzaki siostry Marty

  Zwierzaki siostry Marty

  23.10.2012 Ani młode, ani piękne, ani rasowe...  Ale szukają domu, bo ich Pani musi powoli myśleć o emeryturze i odejściu w inne miejsce. Siostra Marta, diakonisa z Miechowic, całe życie poświęciła ludziom, ale widziała też krzywdę zwierząt. Pies (po przejściach) został przez nią przygarnięty (nie on pierwszy), kociak plątał się pozostawiony przez ludzi, którzy poszli na nowe mieszkanie. Przygarnęła. czytaj całość »
 • Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  Przegląd Małych Form Scenicznych w Piszu

  23.10.2012 Ewangelickie Stowarzyszenie Betel działające przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Piszu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Piszu zorganizowali II Wojewódzki Przegląd Form Scenicznych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko - Mazurskiego. czytaj całość »
 • Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  Trzydziestolecie chóru w Rypinie

  18.10.2012 W pierwszą niedzielę października parafia w Rypinie w szczególny sposób przeżywała Dziękczynne Święto Żniw – tym razem było ono połączone z pięknym jubileuszem parafialnego chóru. To już 30 lat od kiedy chór, liczący wtedy 11 osób, wystąpił po raz pierwszy - właśnie na Święto Żniw 3 października 1982 roku. czytaj całość »
 • Multimedia na Wangu

  Multimedia na Wangu

  18.10.2012 Od października br. turyści odwiedzający kościół Wang w Karpaczu, mają możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle kościoła Wang i natychmiastowego przesłania go na adres mailowy. Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu w księgarni przy kościele Wang stanowiska multimedialnego. czytaj całość »
 • Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  Goście z Wiesbaden w zielonogórskiej parafii

  18.10.2012 W czwartek, 11 października 2012 roku zielonogórską parafię luterańską odwiedzili goście z Wiesbaden. Na czele delegacji stał ks. pastor Klaus Endter. Wizyta była efektem partnerstwa pomiędzy Diecezją Wrocławską Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a Ewangelickim Dekanatem Wiesbaden.  czytaj całość »