english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Rocznica kościoła w Pile

  Rocznica kościoła w Pile

  26.09.2012 Dnia 16 września br. w Pile obyło się uroczyste nabożeństwo z Komunią Świętą z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia tamtejszego kościoła św. Jana. Kazanie wygłosił ks. radca Janusz Staszczak z Koszalina. czytaj całość »
 • Plebiscyt fotograficzny

  26.09.2012 Portal KONFESYJNI czyli konfesyjny portal luterański zaprasza do udziału w plebiscycie na najpiękniejszą świątynię luterańską w Polsce. Warunkiem jest nadesłanie jednej własnoręcznie wykonanej fotografii przedstawiającej wybrany, czynny kościół ewangelicko-augsburski na terenie Polski. czytaj całość »
 • Pomoc w remoncie domu

  26.09.2012   Parafia ewangelicka w Szczyrku postanowiła w tym roku wspomóc jedną rodzinę w remoncie domu.czytaj całość »
 • Muzycznie w Zielonej Górze

  Muzycznie w Zielonej Górze

  24.09.2012 W niedzielę, 23 września 2012 roku w Zielonej Górze miało miejsce szczególne wydarzenie. Gościliśmy wśród nas zespół muzyczny z chórem z Guben pod dyrekcją Hansjürgena Vorratha. czytaj całość »
 • Jubileusze w Hażlachu

  Jubileusze w Hażlachu

  19.09.2012 Ewangelicy w Hażlachu na Śląsku Cieszyńskim 16 września br. obchodzili 140-tą rocznicę budowy kaplicy, 80-tą założenia cmentarza i 10-lecie poświęcenia rozbudowanego kościoła. Z tej okazji, w czasie dziękczynnego nabożeństwa, Słowem Bożym służył zwierzchnik Kościoła, bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Wykopaliska przy kościele w Nowym Sączu

  Wykopaliska przy kościele w Nowym Sączu

  20.09.2012 Park archeologiczny w Nowym Sączu? O stworzeniu takiej atrakcji turystycznej koło kościoła ewangelickiego i pozyskaniu na ten cel funduszy myśli proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Dariusz Chwastek.  czytaj całość »
 • Ewangelicy z Rudy Śl. świętowali 110 lat kościoła

  Ewangelicy z Rudy Śl. świętowali 110 lat kościoła

  17.09.2012 W niedzielę, 16 września społeczność rudzkich ewangelików świętowała 110 rocznicę poświęcenia swojej świątyni – kościoła Odkupiciela. Uroczystość zgromadziła licznych parafian oraz gości z bliska i z daleka. Na uroczystym nabożeństwie, świąteczny zbór przywitał proboszcz – ks. Marcin Brzóska, który podkreślił, że budowa kościoła przed 110 laty była z jednej strony wyrazem dynamicznego rozwoju terenu dzisiejszej Rudy Śląskiej, a z drugiej strony wielkiej tęsknoty ówczesnych mieszkańców miasta za społecznością w Kościele. czytaj całość »
 • Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu

  Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu

  03.09.2012 Jak można wartościowo spędzić ostatni tydzień wakacji? Oczywiście biorąc udział w Tygodniu Dobrej Nowiny w Pierśćcu, który odbył się w dniach od 27 sierpnia do 2 września. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia zaczęliśmy już dużo wcześniej. Zebraliśmy 21-osobową grupę cioć i wujków pełnych zapału do pracy i zabawy z dziećmi, podzieliliśmy się zadaniami, rozwiesiliśmy plakaty informacyjne. Udało nam się uzyskać pomoc finansową od wielu sponsorów, dzięki którym mogliśmy zakupić chustę animacyjną i potrzebny sprzęt sportowy. Gdy wszystko było już zapięte na ostatni guzik - zaczęliśmy wspólną zabawę! czytaj całość »