english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ks. Marcin Pysz wybrany proboszczem w Piszu

  03.09.2012 W niedzielę,19 sierpnia 2012 r. w parafii ewangelickiej w Piszu odbyło się wyborcze zgromadzenie parafialne, które poprowadził Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »
 • Syców skorzystał z pomocy UE

  Syców skorzystał z pomocy UE

  07.08.2012 Parafia w Sycowie wraz z młodzieżą z miejscowego gimnazjum w okresie od stycznia do czerwca 2012 r. realizowała trzy projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: "Evviva l’Arte", "By być jak Orfeusz" oraz "Spotkania z Terpsychorą i X Muzą". czytaj całość »
 • Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  11.06.2012 Sukcesem zakończyło się nabożeństwo w niedzielę 10 czerwca w Szczyrku, podczas którego dzieci zostały obdarowane niezwykłymi piłkami. czytaj całość »
 • Promyczki Boże na Śląsku

  07.06.2012 Marzenia czasem się spełniają – tak można by podsumować wyjazd mikołajskiego zespołu dziecięcego "Promyczki Boże" na Śląsk w pierwszy czerwcowy weekend. Inspiracją do wyjazdu było wystosowane rok wcześniej zaproszenie z parafii w Jastrzębiu-Zdroju, która organizowała XII Przegląd Zespołów i Chórów dziecięcych i młodzieżowych Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Wystawa w Zgierzu

  01.06.2012 W dniu 31 maja w Muzeum Miasta Zgierza została otwarta wystawa: "Ewangelicy zgierscy wczoraj i dziś". czytaj całość »
 • Nabożeństwo

  09.06.2012 Jak co roku w święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, przypadające zawsze w katolickie święto Bożego Ciała, odbyło się nabożeństwo "przy kamieniu" na Równicy. czytaj całość »
 • Jubileusz kościoła w Zgierzu

  06.08.2012 W dniach 16 i 17 czerwca br. parafia ewangelicka w Zgierzu obchodziła jubileusz 40-lecia poświęcenia kościoła parafialnego Opatrzności Bożej. czytaj całość »
 • Półkolonie z Amerykanami

  06.08.2012 Od kilku lat parafia w Mikołajkach organizuje dla dzieci półkolonie „Dobrej Nowiny”, które prowadzone są przez zaproszonych gości. W tym roku do wspólnego uczestnictwa w półkoloniach zaproszono dzieci z Giżycka, z Rynu oraz gości ze Stanów Zjednoczonych. czytaj całość »