english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Znalezisko w Giżycku

  Znalezisko w Giżycku

  22.12.2017 Podczas remontu podłogi w kościele ewangelicko-augsburskim w Giżycku odkryto kryptę, a podczas pochówku odnalezionych kości umieszczono także kapsułę czasu z informacjami o parafii i Giżycku. czytaj całość »
 • Luteranin do czytania w Święta

  Luteranin do czytania w Święta

  19.12.2017 Wydawnictwo Luteranin z Wisły przygotowało kolejny numer kwartalnika parafialnego, którego okładkowym tematem jest tym razem konfirmacja. czytaj całość »
 • Jubileusze wiślańskiego proboszcza

  Jubileusze wiślańskiego proboszcza

  19.12.2017

  Rada Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle zorganizowała w niedzielę 17 grudnia dziękczynne nabożeństwo jubileuszowe z okazji 30-lecia ordynacji i 20-lecia wiślańskiej posługi ks. Waldemara Szajthauera. czytaj całość »

 • Nabożeństwo w Skokach

  Nabożeństwo w Skokach

  24.11.2017

  W niedzielę, 19 listopada 2017 r., w miejscowości Skoki w woj. wielkopolskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie ekumeniczne - wspólne nabożeństwo i uroczyste spotkanie przedstawicieli wyznań: katolickiego, ewangelicko-reformowanego, ewangelicko-augsburskiego oraz judaizmu. Było ono elementem całorocznych obchodów 650-lecia lokacji miasta Skoki. czytaj całość »

 • Rodzinne Spotkanie Świąteczne

  Rodzinne Spotkanie Świąteczne

  18.12.2017 Jak przenieść to, co najcenniejsze przy wigilijnym stole – klimat rodzinnego spotkania – tam, gdzie może się spotkać o wiele więcej osób? Od lat to się udaje na Rodzinnym Spotkaniu Świątecznym organizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w przepięknym, przytulnym Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. czytaj całość »
 • Jubileusz 500 lat Reformacji w parafii w Piszu

  Jubileusz 500 lat Reformacji w parafii w Piszu

  10.12.2017 Parafia Ewangelicko - Augsburska w Piszu podsumowała Rok Jubileuszowy 500 lat Reformacji. czytaj całość »
 • Lublin miasto zgody religijnej

  Lublin miasto zgody religijnej

  07.12.2017

  Lublin był miejscem wyjątkowego wydarzenia – Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego zatytułowanego „Lublin miasto zgody religijnej 2017”.  czytaj całość »

 • Świętowanie w Jaworze

  Świętowanie w Jaworze

  07.12.2017 Parafia w Jaworze na Dolnym Śląsku przeżywała w ostatnim czasie radosne wydarzenia.  czytaj całość »