english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Nauka, wolność, odpowiedzialność

  Nauka, wolność, odpowiedzialność

  19.05.2017

  W sobotę, 8 kwietnia br. w Zabrzu odbyło się Regionalne Spotkanie Pracowników Służby Zdrowia, organizowane przez Diecezjalną Komisję Wychowania Chrześcijańskiego oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Zabrzu z jej Proboszczem ks. Dariuszem Dawidem na czele. czytaj całość »

 • Diecezjalna Konferencja Kobiet

  Diecezjalna Konferencja Kobiet

  16.05.2017

  W sobotę, 6 maja 2017 r. w parafii w Goleszowie odbyła się Diecezjalna Konferencja Kobiet Diecezji Cieszyńskiej. Przybyło 44 delegatek Kół Pań z następujących parafii: Bielsko, Cieszyn, Cisownica, Goleszów z filiałami Godziszów, Kozakowice i Leszna, Istebna, Jaworze, Skoczów, Wisła-Centrum oraz Wisła-Głębce. czytaj całość »

 • Spotkanie w Szczyrku Salmopolu po latach

  Spotkanie w Szczyrku Salmopolu po latach

  16.05.2017

  W dniach 11 - 15 maja w Szczyrku w parafii ewangelickiej odbył się 15. "Poobozowy zjazd młodzieży ewangelickiej lat 60-tych". Osoby w nim uczestniczące były w swoim czasie stałymi uczestnikami obozów ewangelickach w Szczyrku Salmopolu. czytaj całość »

 • My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  16.05.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz Cieszyński Ośrodek Kultury - Dom Narodowy zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. My Wacław Adam, książę cieszyński uznaliśmy reformację religii i nabożeństwa przeprowadzić… Przemiany wyznaniowe w księstwie cieszyńskim od XVI do początków XVIII wieku.  czytaj całość »

 • Znów zagrały organy w Pokoju

  Znów zagrały organy w Pokoju

  16.05.2017

  Po niespełna dwóch latach oczekiwania, wreszcie będzie można było ponownie usłyszeć romantyczne brzmienie barokowych organów w Ewangelickim Kościele Księżnej Zofii w Pokoju. czytaj całość »

 • Ewangelickie dziedzictwo

  Ewangelickie dziedzictwo

  16.05.2017

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska zaprasza na Główne Obchody Jubileuszu 500-lecia Reformacji, które odbędą się w dniach 18-21 maja br.  czytaj całość »

 • Nowe szkolenie z zakresu pracy z dziećmi

  Nowe szkolenie z zakresu pracy z dziećmi

  14.05.2017 Współcześni mali ludzie czyli dzieci są dużym wyzwaniem dla nas, dużych. W jaki sposób szukać dróg dotarcia do nich z chrześcijańskim przesłaniem? Czym można ich zainteresować? Jak rozmawiać z nimi o Bogu? Jak dostrzegać ich potrzeby? czytaj całość »
 • Uroczystości w Lublinie

  Uroczystości w Lublinie

  13.05.2017

  Parafia w Lublinie i Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zapraszają na EKUMENICZNY ZJAZD CHÓRÓW W LUBLINIE - ŚWIĘTO MUZYKI  NA 700-LECIE LUBLINA i 500-LECIE REFORMACJI, które odbędzie się 13-14 maja 2017 roku. czytaj całość »