english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ks. Adam Glajcar odznaczony

  Ks. Adam Glajcar odznaczony

  02.06.2017

  1 czerwca 2017 r. proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Częstochowie ks. Adam Glajcar otrzymał dwa odznaczenia: „złotą honorową odznakę za zasługi dla województwa śląskiego” oraz medal „Merentibus” od prezydenta Częstochowy. czytaj całość »

 • ZPiT Śląsk w Rudzie Śląskiej

  ZPiT Śląsk w Rudzie Śląskiej

  01.06.2017

  Soliści, chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny wystąpią w niedzielę, 4 czerwca o godz. 17.30 w kościele ewangelicko-augsburskim w Rudzie Śląskiej – Wirku. czytaj całość »

 • Ze Strażą Graniczną w Raciborzu

  Ze Strażą Graniczną w Raciborzu

  01.06.2017

  30 maja 2017 r. w Raciborzu odbyły się uroczystości oddziałowe Święta Straży Granicznej w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu. Uroczystości te miały w tym roku szczególny charakter. czytaj całość »

 • Mazurskie dziedzictwo odzyskane

  Mazurskie dziedzictwo odzyskane

  30.05.2017 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie odzyskała z Muzeum Warmii i Mazur bezcenne elementy wyposażenia po dawnych kościołach. czytaj całość »
 • IV Dni Gizewiusza w Ostródzie

  IV Dni Gizewiusza w Ostródzie

  30.05.2017

  Już po raz czwarty odbyły się w Ostródzie i okolicach „Dni Gizewiusza”. Święto, które ma przybliżać historię, tradycję i kulturę zachodniomazurskich ewangelików, szczególnie zaś przypominać sylwetkę wybitnego mieszkańca miasta ks. Gustawa Gizewiusza. czytaj całość »

 • Jeśli szukasz czegoś NOWEgo

  Jeśli szukasz czegoś NOWEgo

  19.05.2017 W lipcu 2017 roku Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie (TED) odbędzie się już po raz 68. Czy to oznacza, że znów wszystko będzie „po staremu”? Nie! czytaj całość »
 • U Małego Lutra ze Wschowy

  U Małego Lutra ze Wschowy

  25.05.2017

  18 maja br. odbyło się we Wschowie otwarcie wystawy „Verbum Domini manet in aeternum” przygotowanej przez Muzeum Ziemi Wschowskiej m.in. pod patronatem Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. Jerzego Samca, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. czytaj całość »

 • Reformacyjnie w Częstochowie

  Reformacyjnie w Częstochowie

  25.05.2017

  Parafia w Częstochowie zaprasza na uroczytości związane z jubileuszem 500 lat Reformacji, które odbędą się 1 czerwca br. czytaj całość »