english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Muzycznie w Salmopolu

  Muzycznie w Salmopolu

  25.05.2017

  W niedzielę, 21 maja br.  w parafii ewangelickiej w Szczyrku odbył się niecodzienny koncert z okazji 500 lat Reformacji - "Z Chrystusem od przedszkola do Szczyrku Salmopola". czytaj całość »

 • Amerykanie w Wiśle

  Amerykanie w Wiśle

  19.05.2017

  W czwartek, 18 maja 2017 roku w Wiśle odbył się koncert z okazji Roku Jubileuszowego 2017 czyli 500 lat Reformacji. W kościele ewangelickim wystąpił chór z USA  - Concordia University Ann Arbor. Koncert poprowadzili ks. Waldemar Szajthauer z Wisły i ks. Jan Byrt ze Szczyrku. czytaj całość »

 • 500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

  500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

  19.05.2017  
   

  W ramach VII Festiwalu Kultury Protestanckiej odbyły się obchody 500 lat Reformacji w diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Program wydarzeń od 7 do 14 maja wypełniony był muzyką i teatrem, rozmowami, wystawami i modlitwą. czytaj całość »

 • Nauka, wolność, odpowiedzialność

  Nauka, wolność, odpowiedzialność

  19.05.2017

  W sobotę, 8 kwietnia br. w Zabrzu odbyło się Regionalne Spotkanie Pracowników Służby Zdrowia, organizowane przez Diecezjalną Komisję Wychowania Chrześcijańskiego oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Zabrzu z jej Proboszczem ks. Dariuszem Dawidem na czele. czytaj całość »

 • Diecezjalna Konferencja Kobiet

  Diecezjalna Konferencja Kobiet

  16.05.2017

  W sobotę, 6 maja 2017 r. w parafii w Goleszowie odbyła się Diecezjalna Konferencja Kobiet Diecezji Cieszyńskiej. Przybyło 44 delegatek Kół Pań z następujących parafii: Bielsko, Cieszyn, Cisownica, Goleszów z filiałami Godziszów, Kozakowice i Leszna, Istebna, Jaworze, Skoczów, Wisła-Centrum oraz Wisła-Głębce. czytaj całość »

 • Spotkanie w Szczyrku Salmopolu po latach

  Spotkanie w Szczyrku Salmopolu po latach

  16.05.2017

  W dniach 11 - 15 maja w Szczyrku w parafii ewangelickiej odbył się 15. "Poobozowy zjazd młodzieży ewangelickiej lat 60-tych". Osoby w nim uczestniczące były w swoim czasie stałymi uczestnikami obozów ewangelickach w Szczyrku Salmopolu. czytaj całość »

 • My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  16.05.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz Cieszyński Ośrodek Kultury - Dom Narodowy zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. My Wacław Adam, książę cieszyński uznaliśmy reformację religii i nabożeństwa przeprowadzić… Przemiany wyznaniowe w księstwie cieszyńskim od XVI do początków XVIII wieku.  czytaj całość »

 • Znów zagrały organy w Pokoju

  Znów zagrały organy w Pokoju

  16.05.2017

  Po niespełna dwóch latach oczekiwania, wreszcie będzie można było ponownie usłyszeć romantyczne brzmienie barokowych organów w Ewangelickim Kościele Księżnej Zofii w Pokoju. czytaj całość »