english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Wirek - Dzielnica Tolerancji 2016

  Wirek - Dzielnica Tolerancji 2016

  01.12.2016

  Wirek to dziś jedna z dzielnic Rudy Śląskiej. Miejscowość ta w swoim obecnym kształcie powstała na przełomie XIX i XX wieku dzięki rozwojowi górnictwa i hutnictwa. czytaj całość »

 • W górach, ponad granicami

  W górach, ponad granicami

  01.12.2016

  Minęło już trochę czasu od pięknej inauguracji Roku Jubileuszowego z okazji 500 lat Reformacji. Pękający w szwach od liczby wiernych kościół Jezusowy, piękne nabożeństwo, trafiające kazanie, piękny śpiew łączonych chórów i wszystko inne dało uczestnikom nabożeństwa, jak i zapewne widzom przed telewizorami, komputerami czy radiosłuchaczom, niezapomniane przeżycia. czytaj całość »

 • Lubelskie urodziny M. Lutra

  Lubelskie urodziny M. Lutra

  01.12.2016

  Wydarzeniem w nieco inny sposób upamiętniającym Reformację i postać samego Reformatora ks. Marcina Lutra, było otwarte spotkanie „Urodziny ks. dra Marcina Lutra”, które odbyło się 10 listopada w sali parafii ewangelickiej w Lublinie. czytaj całość »

 • Ferie narciarskie dla dzieci

  Ferie narciarskie dla dzieci

  28.11.2016 Zapraszamy dzieci w wieku od 9 do 12 lat, stawiające pierwsze kroki na nartach, jak i jeżdżące w stopniu zaawansowanym. Podczas całego pobytu oferujemy opiekę wykwalifikowanych instruktorów narciarskich i opiekunów oraz kompletny program realizowany w przyjaznej atmosferze.
  Zobacz także naszą propozycję: "Narciarski weekend dla rodzin".
  czytaj całość »
 • Narciarski weekend dla rodzin

  Narciarski weekend dla rodzin

  28.11.2016 Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa, bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania, a także chętnych do nauki jazdy na nartach, doskonalenia technik oraz wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję. Zapewniamy  komfortowe warunki  noclegowe, pyszną i domową kuchnię, a przede wszystkim fachową opiekę instruktorów, którzy podczas całego pobytu chętnie udzielą wskazówek dotyczących uprawiania narciarstwa i nauczą odpowiednich ćwiczeń poprawiających kondycję na stoku.
  Nie zapomnimy również o stronie duchowej: modlitwie, Bożym Słowie i epifanijnym kolędowaniu. Zobacz także naszą propozycję: "Ferie narciarskie dla dzieci". czytaj całość »
 • Świątecznie i rodzinnie w cieszyńskim teatrze

  Świątecznie i rodzinnie w cieszyńskim teatrze

  22.11.2016 Rozpoczął się Adwent. Radosnym zakończeniem tego czasu oczekiwania będzie Boże Narodzenie.  Jak co roku, w drugim dniu świąt, całe rodziny zaproszone są na Spotkanie Świąteczne do pełnych ciepła i uroku wnętrz Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. czytaj całość »
 • Diecezjalny Turniej Gier Planszowych

  Diecezjalny Turniej Gier Planszowych

  24.11.2016 W piątek 11 listopada już po raz drugi odbył się Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie.  czytaj całość »
 • O Reformacji w Lublinie

  O Reformacji w Lublinie

  01.12.2016

  Ewangelicy z Lublina postanowili zainaugurować jubileuszowy – pięćsetny Rok Reformacji kilkoma wydarzenia o zasięgu ponadparafialnym.  czytaj całość »