english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Świąteczny numer Luteranina

  Świąteczny numer Luteranina

  16.12.2016 Najnowszy "Luteranin" do nabycia od niedzieli 18 grudnia w wiślańskich parafiach i księgarni ap. Piotra. czytaj całość »
 • Koncert z okazji dnia św. Łucji

  Koncert z okazji dnia św. Łucji

  15.12.2016

  Pieśń św. Łucji po raz trzeci rozbrzmiała w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas koncertu Young Cathedral Voices pod dyr. Margarety Raab z partnerskiej Katedry w Uppsali. czytaj całość »

 • Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  14.12.2016 Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny urok. Chrześcijanie jednoczą się w imię Jezusa, wspominając Jego narodziny w ubogiej stajence, ale otoczonego troską i miłością. Bliskość, czułość, ciepło towarzyszą świętowaniu pamiątki Bożego Narodzenia. Są wyrażane na różne sposoby: poprzez spotkania, rozmowy, czas wspólnego symbolicznego posiłku, śpiewania kolęd, czytania Słowa Bożego, modlitwy, czy obdarowywania się upominkami. czytaj całość »
 • Prezydent Piły pracuje dla parafii

  Prezydent Piły pracuje dla parafii

  08.12.2016

  Prezydent Piły Piotr Głowski w obecności ks. Tomasza Woli zamontował tablice z regulaminem gry w petanque dla parafii ewangelicko – augsburskiej św. Jana w Pile, a następnie symbolicznie rozegrał partię gry wraz z miejscowym proboszczem i właściciel firmy K2 Krzysztofem Rauhut. czytaj całość »

 • Chrześcijański Obóz Towarzyski

  Chrześcijański Obóz Towarzyski

  10.12.2016

  Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza młodzież na kolejną edycję CHOT, tym razem w nowej odsłonie – Chrześcijański Obóz Technologiczny zamieniamy na towarzyski.  czytaj całość »

 • Wręczono nagrodę im. Macieja Lisa

  Wręczono nagrodę im. Macieja Lisa

  08.12.2016

  16 listopada 2016 r. w Oratorium Marianum, barokowej auli na Uniwersytecie Wrocławskim, nastąpiło uroczyste wręczenie Nagrody im. doktora Macieja Lisa Lidii Lempart za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i za budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i na Ukrainie. Wyróżnienie wręczył zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk. czytaj całość »

 • Medale dla przyjaciół parafii w Szczyrku

  Medale dla przyjaciół parafii w Szczyrku

  08.12.2016

  W drugą niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. podczas nabożeństwa w kościele ewangelickim w Szczyrku zostały wręczone medale "Zasłużony dla Województwa Śląskiego" dla przyjaciół parafii z Westerstede. czytaj całość »

 • Bóg, Słowo, obraz

  Bóg, Słowo, obraz

  08.12.2016

  Na zakończenie obchodów 30-lecia nowego kościoła ewangelicko – augsburskiego w Lędzinach – Hołdunowie i rozpoczęcia roku jubileuszowego 500-lecia Reformacji, 27 listopada odbyła się sesja popularnonaukowa pt. „Bóg, słowo i obraz”. czytaj całość »