english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Na dobre i na złe...

  Na dobre i na złe...

  23.11.2016

  18 listopada 2016 spotkaliśmy się na Kolacji dla Małżeństw w Hotelu Mikulski w Gliwicach. Spotkanie poprowadzili gospodarze - Joanna i ks. Andrzej Wójcikowie, a gośćmi - wykładowcami byli: Aniela i ks. Bogdan Wawrzeczkowie, którzy przygotowali wykład o tytule: "Na dobre i na złe...". czytaj całość »

 • Dni Ewangelizacji w Gliwicach za nami

  Dni Ewangelizacji w Gliwicach za nami

  14.10.2016

  Jak pojmowały Chrzest i Wieczerzę Pańską pierwsze społeczności chrześcijańskie, których przemyślenia odnajdujemy na kartach Nowego Testamentu? Jak we współczesnym kontekście można by na nowo odczytać rolę i znaczenie sakramentów? czytaj całość »

 • Wieści z Dzięgielowa

  Wieści z Dzięgielowa

  22.11.2016 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie ma za sobą kilka ciekawych wydarzeń.  czytaj całość »
 • Ewangelicy otrzymali Cieszynianki

  Ewangelicy otrzymali Cieszynianki

  17.11.2016

  Srebrne Cieszynianki otrzymało w tym roku między innymi pięcioro ewangelików, związanych z parafiami Diecezji Cieszyńskiej Kościoła luterańskiego.  czytaj całość »

 • Wisła otworzyła archiwum

  Wisła otworzyła archiwum

  17.11.2016 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia 10 listopada 2016 r. zorganizowały konferencję pt. „Źródła do dziejów Wisły. Zasób Archiwum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle”, która odbyła się w Domu Zborowym. czytaj całość »
 • Zjazd Młodzieży Diecezji Mazurskiej

  Zjazd Młodzieży Diecezji Mazurskiej

  15.11.2016 W długi listopadowy weekend młodzież Diecezji Mazurskiej spotkała się na zjeździe młodzieży w Olsztynie. Tematem zjazdu była reformacyjna zasada Sola Scriptura. czytaj całość »
 • Turniej piłki nożnej halowej

  Turniej piłki nożnej halowej

  05.11.2016 W sobotę, 5 listopada 2016 roku, odbył się 18. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana.  czytaj całość »
 • Nie tylko dla dzieci z hospicjum w Grodnie

  Nie tylko dla dzieci z hospicjum w Grodnie

  10.11.2016

  Mamy jeszcze kilka dni na przygotowanie prezentów, które trafią do dzieci zagrożonych ubóstwem na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Lokalni koordynatorzy akcji „Prezent pod choinkę" mogą przyjmować paczki do 13 listopada. Potem rozpoczynają się prace związane z ich przygotowaniem do przekroczenia granic, tak by dotarły do dzieci na święta Bożego Narodzenia. czytaj całość »