english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Świątecznie i rodzinnie w cieszyńskim teatrze

  Świątecznie i rodzinnie w cieszyńskim teatrze

  22.11.2016 Rozpoczął się Adwent. Radosnym zakończeniem tego czasu oczekiwania będzie Boże Narodzenie.  Jak co roku, w drugim dniu świąt, całe rodziny zaproszone są na Spotkanie Świąteczne do pełnych ciepła i uroku wnętrz Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. czytaj całość »
 • Diecezjalny Turniej Gier Planszowych

  Diecezjalny Turniej Gier Planszowych

  24.11.2016 W piątek 11 listopada już po raz drugi odbył się Diecezjalny Turniej Gier Planszowych w Goleszowie.  czytaj całość »
 • O Reformacji w Lublinie

  O Reformacji w Lublinie

  01.12.2016

  Ewangelicy z Lublina postanowili zainaugurować jubileuszowy – pięćsetny Rok Reformacji kilkoma wydarzenia o zasięgu ponadparafialnym.  czytaj całość »

 • Na dobre i na złe...

  Na dobre i na złe...

  23.11.2016

  18 listopada 2016 spotkaliśmy się na Kolacji dla Małżeństw w Hotelu Mikulski w Gliwicach. Spotkanie poprowadzili gospodarze - Joanna i ks. Andrzej Wójcikowie, a gośćmi - wykładowcami byli: Aniela i ks. Bogdan Wawrzeczkowie, którzy przygotowali wykład o tytule: "Na dobre i na złe...". czytaj całość »

 • Dni Ewangelizacji w Gliwicach za nami

  Dni Ewangelizacji w Gliwicach za nami

  14.10.2016

  Jak pojmowały Chrzest i Wieczerzę Pańską pierwsze społeczności chrześcijańskie, których przemyślenia odnajdujemy na kartach Nowego Testamentu? Jak we współczesnym kontekście można by na nowo odczytać rolę i znaczenie sakramentów? czytaj całość »

 • Wieści z Dzięgielowa

  Wieści z Dzięgielowa

  22.11.2016 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie ma za sobą kilka ciekawych wydarzeń.  czytaj całość »
 • Ewangelicy otrzymali Cieszynianki

  Ewangelicy otrzymali Cieszynianki

  17.11.2016

  Srebrne Cieszynianki otrzymało w tym roku między innymi pięcioro ewangelików, związanych z parafiami Diecezji Cieszyńskiej Kościoła luterańskiego.  czytaj całość »

 • Wisła otworzyła archiwum

  Wisła otworzyła archiwum

  17.11.2016 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia 10 listopada 2016 r. zorganizowały konferencję pt. „Źródła do dziejów Wisły. Zasób Archiwum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle”, która odbyła się w Domu Zborowym. czytaj całość »