english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Erwin Kruk doktorem honoris causa UWM

  Erwin Kruk doktorem honoris causa UWM

  01.06.2016

  1 czerwca ewangelicki pisarz i poeta Erwin Kruk został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. czytaj całość »

 • III Dni Gizewiusza w Ostródzie

  III Dni Gizewiusza w Ostródzie

  01.06.2016

  Po raz trzeci ostródzcy ewangelicy obchodzili swoje święto. „Dni Gizewiusza” są bowiem dorocznym świętem przypominającym o luterańskiej tradycji, historii i kulturze Mazur Zachodnich. W ramach obchodów uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, koncercie i wycieczce. czytaj całość »

 • II Charytatywny Bieg EDW

  II Charytatywny Bieg EDW

  29.05.2016

  29 maja w Tychach odbył się po raz drugi Bieg Charytatywny organizowany przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. czytaj całość »

 • Świdnica na TOP-ie

  Świdnica na TOP-ie

  31.05.2016

  Obok wrocławskiego Rynku, katedry Wawelskiej, zamku królewskiego na Wawelu, starego miasta w Warszawie na liście „10 najciekawszych w miejsc w Polsce” znalazł się świdnicki Kościół Pokoju. Zestawienie w oparciu o recenzje i głosy turystów sporządził jeden z najpotężniejszych serwisów turystycznych TripAdvisor. czytaj całość »

 • Petanque - nowa pilska tradycja

  Petanque - nowa pilska tradycja

  31.05.2016

  W ubiegłym roku po raz pierwszy pilscy parafianie na swoim przykościelnym trawniku rozegrali turniej w grę, mało w Polsce znaną, petanque. czytaj całość »

 • Amerykański chór w Wiśle

  Amerykański chór w Wiśle

  30.05.2016 Chór z luterańskiego Uniwersytetu Concordia wystąpił w środę 18 maja w wiślańskim kościele ap. Piotra i Pawła.  czytaj całość »
 • 10 lat w Lubaniu

  10 lat w Lubaniu

  25.05.2016

  W dniach 20-21 maja 2016 roku Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lubaniu obchodziła jubileusz 10-lecia swojego istnienia jako samodzielnej parafii. Ewangelicy skupieni w lubańskiej parafii dziękowali Bogu za wszelkie błogosławieństwo jakiego doświadczyli przez ten czas. czytaj całość »

 • Wystawa SOLA SCRIPTURA nagrodzona

  Wystawa SOLA SCRIPTURA nagrodzona

  25.05.2016

  W Dniu Muzealnika, czyli 18 maja, w Gdańsku rozstrzygnięto konkurs „Pomorska Nagroda Muzealna 2016”. Wśród zwycięzców (wytypowanych spośród 17 nominacji) znalazła się zrealizowana w słupskim muzeum wystawa „Sola scriptura – biblijne malarstwo i grafika pomorskich protestantów od XVI do XX wieku”. 

    czytaj całość »