english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Zrób drakę!

  Zrób drakę!

  25.04.2016 Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat z bytomskich świetlic środowiskowych oraz odbiorców programów streetworkerskich. Celem konkursu jest rozwój wrażliwości dzieci na kwestie związane z recyklingiem, pobudzenie wyobraźni oraz wsparcie talentów artystycznych poprzez samodzielne wykonanie zabawki DRAKI z materiałów nadających się do recyklingu. czytaj całość »
 • Nowa strona tomaszowskiej parafii

  Nowa strona tomaszowskiej parafii

  23.04.2016 Parafia w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowała swoją nową witrynę internetową. czytaj całość »
 • Konferencja Kobiet w Diecezji Cieszyńskiej

  Konferencja Kobiet w Diecezji Cieszyńskiej

  16.04.2016

  W sobotę, 16 kwietnia 2016 r. w Parafii E-A w Bładnicach odbyła się Diecezjalna Konferencja Kobiet Diecezji Cieszyńskiej.  czytaj całość »

 • O muzyce i pieśni ewangelickiej w Świdwinie

  19.04.2016 W Świdwinie, mieście na Pomorzu i jednocześnie filiale parafii ewangelickiej w Koszalinie, 16 kwietnia br. odbyła się konferencja poświęcona Eliżbiecie Kruciger - poetce z Pomorza w czasach Reformacji. Spotkanie zorganizowano we współpracy z Grupą Roboczą do spraw Historii Kościoła Pomorskiego. czytaj całość »
 • Pospolite ruszenie

  Pospolite ruszenie

  12.04.2016
  Zapraszamy do Dzięgielowa na wielkie porządki wokół siedziby CME, gdzie za  kilka miesięcy stanie miasteczko Tygodnia Ewangelizacyjnego.
  w Dzięgielowie!Zapraszamy na wielkie porządki 
  wokół siedziby CME, gdzie za 
  kilka miesięcy stanie miasteczko 
  Tygodnia Ewangelizacyjnego 
  w Dzięgielowie!
  czytaj całość »
 • Biblijne obrazy Kościoła

  Biblijne obrazy Kościoła

  24.03.2016 Na początku Wielkiego Tygodnia ukazał się nowy numer ewangelickiego kwartalnika „Luteranin”, który tym razem poświęcony jest Kościołowi.  czytaj całość »
 • Świecznik Pasyjny w kościołach

  Świecznik Pasyjny w kościołach

  23.03.2016 W wielu kościołach na Śląsku Cieszyńskim pojawiły się w tym roku świeczniki w kształcie krzyża. Pomysłodawcą jest wiślański lekarz. czytaj całość »
 • Pastor i męczennik

  Pastor i męczennik

  11.03.2016

  „Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich” (Hbr 13, 7) – to znane słowa, aktualne w każdym czasie i miejscu. czytaj całość »