english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Parafia, Kościół i różnorodne konteksty

  Parafia, Kościół i różnorodne konteksty

  04.11.2016

  W dniach 21-23.10.2016 roku w Międzyzdrojach na Pomorzu Zachodnim obradował Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.  czytaj całość »

 • Ewangelickie dziedzictwo w Słowie, życiu, obrazie

  Ewangelickie dziedzictwo w Słowie, życiu, obrazie

  04.11.2016

  Dnia 31 października 2016 roku, podczas nabożeństwa w kościele Zbawiciela w Sopocie, miała miejsce inauguracja obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP, pod hasłem: „Ewangelickie dziedzictwo w Słowie, życiu, obrazie”. czytaj całość »

 • To jest moje miejsce

  To jest moje miejsce

  28.10.2016

  Ksiądz biskup Waldemar Pytel został uhonorowanyw kategorii „wybitna osobowość” w tegorocznej edycji„Świdnickich Gryfów”, najważniejszej nagrody gospodarczej Świdnicy. czytaj całość »

 • Smacznie i zdrowo dla ciała i duszy

  Smacznie i zdrowo dla ciała i duszy

  26.10.2016

  Ponad 150 kobiet z różnych parafii Diecezji Katowickiej wzięło udział w dorocznym Diecezjalnym Śniadaniu dla Kobiet. To największe spotkanie pań w diecezji odbyło się w sobotę, 22 października – po raz ósmy w świętochłowickiej sali parafialnej. czytaj całość »

 • Kobiety w Toruniu

  Kobiety w Toruniu

  25.10.2016

  Toruń, marzec 2016 – szkolenie dla prowadzących Szkółki Niedzielne. Super zajęcie, fajna atmosfera. Pada hasło: trzeba coś wymyślić, żebyśmy mogły się częściej spotykać. Ale co? czytaj całość »

 • Uhonorowanie łódzkich ewangelików

  Uhonorowanie łódzkich ewangelików

  25.10.2016

  Rada Miejska w Łodzi na posiedzeniu w dniu 19 października 2016 postanowiła uhonorować łódzkich ewangelików w związku z jubileuszem Reformacji. W uchwale podkreślono rolę łódzkich protestantów w budowie i rozwoju miasta. Wiele z nich do dzisiaj służy mieszkańcom. czytaj całość »

 • Cieszyńskie organy uratowane

  Cieszyńskie organy uratowane

  21.10.2016

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie przeprowadziła kapitalny remont największych zabytkowych organów na Śląsku Cieszyńskim.  czytaj całość »

 • Edukacyjnie i ekumenicznie w Warszawie

  Edukacyjnie i ekumenicznie w Warszawie

  20.10.2016

  W placówkach edukacyjnych Ewangelickiego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie odbyło się niecodzienne spotkanie ekumeniczne.  czytaj całość »