english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • 150. rocznica urodzin Matki Ewy

  150. rocznica urodzin Matki Ewy

  07.10.2016

  W ramach przypadającej na 2016 rok 150. rocznicy urodzin Ewy von Tiele-Winckler Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury (EStoK) we współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Bytomiu - Miechowicach organizuje uroczyste obchody, poświęcone pamięci jednej z najważniejszych postaci dobroczynności na ziemiach polskich. czytaj całość »

 • Ostróda ma nowego proboszcza

  Ostróda ma nowego proboszcza

  06.10.2016

  W sobotę, 1 października br. w kościele metodystycznym w Ostródzie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza Parafii Ewangelickiej w Ostródzie, ks. Wojciecha Płoszka. czytaj całość »

 • Spotkania z Anią Pinkas

  Spotkania z Anią Pinkas

  05.10.2016 Wkrótce minie rok odkąd Anna Pinkas, pielęgniarka Centrum Misji i Ewangelizacji, została pracownikiem chrześcijańskiego szpitala w Asuanie w Egipcie. Służbę i misję Ani można wspierać - modlitwą i finansowo. W październiku Ania jest w Polsce i chce dzielić się swoimi wrażeniami z Egiptu ze wszystkimi zainteresowanymi. czytaj całość »
 • Poświęcenie kaplicy w Głogowie

  Poświęcenie kaplicy w Głogowie

  18.09.2016

  Historycznym świętem Kościoła była uroczystość poświęcenia kaplicy ewangelickiej w Głogowie. Po 70-ciu latach oczekiwań, głogowscy luteranie mają własne miejsce głoszenia Ewangelii i udzielania Sakramentów. W nabożeństwie brał udział bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Jestem... wdzięczny, wierny, wytrwały?

  Jestem... wdzięczny, wierny, wytrwały?

  20.09.2016 Od 29 września do 1 października - zawsze o godz. 18.00 - będą rozpoczynać się spotkania ewangelizacyjne "Jestem... wdzięczny, wierny, wytrwały?" w sali Effata przy kościele ewangelickim w Drogomyślu. Mówca: ks. Bogdan Wawrzeczko. czytaj całość »
 • Stracić i żyć

  Stracić i żyć

  20.09.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Jesiennę konferencję dla kobiet "Stracić i żyć" - 19 listopada w Wiśle Jaworniku (Dom Gościnny parafii ewangelickiej). Wstęp wolny! czytaj całość »
 • 120 lat szczecińskiego kościoła

  120 lat szczecińskiego kościoła

  17.09.2016

  „17 grudnia 1896 roku pochód zatrzymał się przed głównym portalem. Kierownik budowy Pan Bold wystąpił naprzód i przekazał klucze nowego kościoła architektowi miasta Meyerowi, a ten wraz z przemówieniem wręczył Panu generalnemu superintendowi dr. Pötterowi, od którego ten klucz przyjął pastor Müller i otworzył drzwi kościelne, po czym goście udali się do jasno oświetlonego kościoła, który zapełnił się biorącymi udział w nabożeństwie. Uroczystość kościelna rozpoczęła się śpiewem chóru {Otwórzcie się szeroko podwoje świątyń bram} po czym zbór zaintonował {Jak mam powitać Ciebie} …”. czytaj całość »

 • Konferencja Szkół i Przedszkoli Chrześcijańskich

  Konferencja Szkół i Przedszkoli Chrześcijańskich

  22.08.2016

  W dniach od 22-24.08.2016 r. w Szkołach ETE odbyła się konferencja poświęcona edukacji chrześcijańskiej. Temat konferencji: „Nauczanie sercem” oparty był na wersecie z Przypowieści Salomona 4,23: „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serce, bo z niego tryska źródłożycia”. czytaj całość »