english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Spotkanie pań w Pszczynie

  Spotkanie pań w Pszczynie

  26.11.2015 Panie z trzech miast spotkały się w sali parafialnej w Pszczynie w piątek 20 listopada. To kontynuacja szerokiej współpracy różnych kół pań.  czytaj całość »
 • Przewodnicy w Sosnowcu

  Przewodnicy w Sosnowcu

  25.11.2015

  W sobotę, 21 listopada br. w kościele w Sosnowcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia odbyło się uroczyste nabożeństwo dziękczynne z okazji okrągłego jubileuszu 60-lecia Klubu Przewodników przy oddziale PTTK w Sosnowcu. czytaj całość »

 • Ewangelickie wspomnienia w Istebnej

  Ewangelickie wspomnienia w Istebnej

  25.11.2015

  W Niedzielę Wieczności przeżywaliśmy w naszej parafii trzecie już Ewangelickie Wspomnienia. Tym razem bohaterami wspomnień byli kpt. Jan Łysek z Jaworzynki i Matka Ewa von Tiele Winckler z Miechowic. czytaj całość »

 • Grusza od chórzystów z Goleszowa

  Grusza od chórzystów z Goleszowa

  25.11.2015

  Działo się dzisiaj działo w piątek (23.11) i w ostatnią niedzielę roku kościelnego w Szczyrku, w parafii ewangelickiej.  czytaj całość »

 • Chór św. Efraima odwiedził Polskę

  Chór św. Efraima odwiedził Polskę

  25.11.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle zorganizowała niecodzienny koncert zawodowego chóru męskiego św. Efraima z Budapesztu. czytaj całość »

 • Goleszów najlepszy w grach planszowych

  Goleszów najlepszy w grach planszowych

  21.11.2015 W środę 11 listopada w Goleszowie odbył się Diecezjalny Turniej Gier Planszowych. Najlepsi okazali się gospodarze.  czytaj całość »
 • Pomnik Tolerancji we Wrocławiu

  Pomnik Tolerancji we Wrocławiu

  19.11.2015 17 listopada 2015 r., przy Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra odsłonięto Pomnik Tolerancji. czytaj całość »
 • Uczcić pamięć

  19.11.2015 W niedzielę 15 listopada, w warszawskiej katedrze polowej odbyła sie modlitwa ekumeniczna, podczas której wspominano polskich i niemieckich żołnierzach I i II wojny światowej, ofiary cywilnych konfliktów zbrojnych oraz poległych podczas misji pokojowych. W zawiązku z zamachem terrorystycznym w Paryżu wspomniano również ofiary i modlono się o ich rodziny. czytaj całość »