english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Bezsenna noc 2016

  Bezsenna noc 2016

  07.03.2016 "Bezsenna noc" to otwarte spotkanie dla młodych organizowane cyklicznie od 1998 roku, w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Prowokuje do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To kolaż śpiewu, koncertu, filmu, rozmowy i osobistej reakcji na usłyszane treści. W 4-godzinnym programie uczestniczy corocznie około 600–800 młodych osób z południowej Polski.  czytaj całość »
 • Przedwielkanocne pisanki

  Przedwielkanocne pisanki

  03.03.2016

  Mimo tego, że w Szczyrku nadal mamy śniegi i trwa sezon narciarski oraz zima, to po duszach i twórczości artystów z Beskidów widać już wiosnę i Wielkanoc! czytaj całość »

 • Wystawa o Lutrze w Sopocie

  Wystawa o Lutrze w Sopocie

  03.03.2016

  W niedzielę 14 lutego, po nabożeństwie, w parafialnej bibliotece "Etos", która mieści się na emporze ewangelickiego kościoła Zbawiciela w Sopocie, miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej Reformatorowi Kościoła, ks. Marcinowi Lutrowi. czytaj całość »

 • Przestępstwo nie zawsze jest oczywiste

  Przestępstwo nie zawsze jest oczywiste

  02.03.2016 Od kilku lat w Polsce organizowany jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W województwie śląskim do dyspozycji osób, które szukają pomocy są konsultanci, prawnicy i psychologowie Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP) w Gliwicach - jednostki Centrum Misji i Ewangeliizacji.  czytaj całość »
 • Pasyjne Dni Skupienia

  Pasyjne Dni Skupienia

  02.03.2016

  W sobotę, 27 lutego br. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu odbyło się spotkanie przygotowane przez Diecezjalną Komisję Ewangelizacyjno-Misyjną Diecezji Cieszyńskiej w ramach Pasyjnych Dni Skupienia. czytaj całość »

 • Konferencja 500 lat Reformacji

  Konferencja 500 lat Reformacji

  26.02.2016

  2 marca 2016, w Warszawie, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się konferencja naukowa "500 let Reformacji - Pierwsze Stulecie Reformacji". czytaj całość »

 • Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  22.02.2016
  Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Warszawie znalazł się na liście oficjalnych miejsc Chopinowskich Warszawy stworzonej w ramach internetowego projektu kulturalnego „Warszawa Chopina” przygotowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Uniwersytetem Warszawskim.
  czytaj całość »
 • Wybrano proboszcza w Bielsku

  Wybrano proboszcza w Bielsku

  21.02.2016

  Zgromadzenie Parafialne wybrało ks. Krzysztofa Cienciałę na nowego proboszcza parafii ewangelickiej w Bielsku. Dotychczas służył on w parafii w Bielsku jako proboszcz pomocniczy. czytaj całość »