english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Konferencja 500 lat Reformacji

  Konferencja 500 lat Reformacji

  26.02.2016

  2 marca 2016, w Warszawie, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się konferencja naukowa "500 let Reformacji - Pierwsze Stulecie Reformacji". czytaj całość »

 • Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  Kościół Św. Trójcy Miejscem Chopina

  22.02.2016
  Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Warszawie znalazł się na liście oficjalnych miejsc Chopinowskich Warszawy stworzonej w ramach internetowego projektu kulturalnego „Warszawa Chopina” przygotowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Uniwersytetem Warszawskim.
  czytaj całość »
 • Wybrano proboszcza w Bielsku

  Wybrano proboszcza w Bielsku

  21.02.2016

  Zgromadzenie Parafialne wybrało ks. Krzysztofa Cienciałę na nowego proboszcza parafii ewangelickiej w Bielsku. Dotychczas służył on w parafii w Bielsku jako proboszcz pomocniczy. czytaj całość »

 • Postać Jędrzeja Hławiczki

  Postać Jędrzeja Hławiczki

  08.02.2016

  W środę, 3 lutego,w kaplicy Domu Sióstr Diakonatu Eben-Ezer miało miejsce ciekawe spotkanie zorganizowane przez ks. proboszcza Marka Londzina. W czasie tego spotkania wystąpił z prelekcją prof. Andrzej Hławiczka prezentując sylwetkę swego dziadka, Jędrzeja Hławiczki. czytaj całość »

 • Piłki na nabożeństwo

  Piłki na nabożeństwo

  04.02.2016 Znany z niekonwencjonalnych akcji ks. Jan Byrt ze Szczyrku przygotowuje kolejny projekt. czytaj całość »
 • Szkoła inna niż wszystkie

  Szkoła inna niż wszystkie

  03.02.2016
  Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu. Termin zgłoszeń - do 11 marca. 
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! 
   
  Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu.
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.
  czytaj całość »
 • Odzyskiwanie pamięci o ewangelickim Pomorzu

  Odzyskiwanie pamięci o ewangelickim Pomorzu

  16.02.2016 Do końca lutego 2016 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku trwa wystawa "Sola Scriptura" - biblijne malarstwo i grafika pomorskich protestantów od XVI do XX wieku. czytaj całość »
 • W 470. rocznicę śmierci ks. dr. Marcina Lutra

  W 470. rocznicę śmierci ks. dr. Marcina Lutra

  12.02.2016 9 lutego br. w kaplicy ewangelicko-augsburskiej przy ul. Strumykowej w Toruniu odbyła się konferencja teologiczna poświęcona teologii Marcina Lutra oraz Reformacji w kontekście zbliżającego się jubileuszu 500. rocznicy wydarzeń z 1517 roku.  czytaj całość »