english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Szkoła inna niż wszystkie

  Szkoła inna niż wszystkie

  03.02.2016
  Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu. Termin zgłoszeń - do 11 marca. 
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.Nowe szkolenie "Szkoła inna niż wszystkie" dla obecnych i przyszłych wolontariuszy "Szkoły mobilnej"! 
   
  Grupa Pedagogów Ulicy UNO poszukuje chętnych do zaangażowania się w rozwój tego wyjątkowego projektu.
   
  Termin przesyłania zgłoszeń upływa 11 marca.
  czytaj całość »
 • Odzyskiwanie pamięci o ewangelickim Pomorzu

  Odzyskiwanie pamięci o ewangelickim Pomorzu

  16.02.2016 Do końca lutego 2016 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku trwa wystawa "Sola Scriptura" - biblijne malarstwo i grafika pomorskich protestantów od XVI do XX wieku. czytaj całość »
 • W 470. rocznicę śmierci ks. dr. Marcina Lutra

  W 470. rocznicę śmierci ks. dr. Marcina Lutra

  12.02.2016 9 lutego br. w kaplicy ewangelicko-augsburskiej przy ul. Strumykowej w Toruniu odbyła się konferencja teologiczna poświęcona teologii Marcina Lutra oraz Reformacji w kontekście zbliżającego się jubileuszu 500. rocznicy wydarzeń z 1517 roku.  czytaj całość »
 • Bp M. Niemiec na czele śląskiej ekumenii

  Bp M. Niemiec na czele śląskiej ekumenii

  06.02.2016

  W sobotę, 6 lutego w Katowicach odbyły się wybory uzupełniające Zarządu Oddziału Śląskiego Polskiej Rady Ekumenicznej. Nowym przewodniczącym zarządu został wybrany bp dr Marian Niemiec. czytaj całość »

 • Otwórz się na Ostródę

  Otwórz się na Ostródę

  06.02.2016

  Jeszcze w połowie XIX w. parafia ewangelicka w Ostródzie była jedną z największych w całych Prusach Wschodnich. Na terenie powiatu mieszkało ok. 50 tys. luteran, sama parafia zaś była siedzibą superintendentów okręgu ostródzkiego. czytaj całość »

 • Niezwykły jubileusz w Mikołajkach

  Niezwykły jubileusz w Mikołajkach

  24.01.2016

  8 stycznia swoje urodziny obchodziła najstarsza mikołajska parafianka, a zarazem najstarsza mieszkanka tej mazurskiej miejscowości - Małgorzata Faron. czytaj całość »

 • Wieczór Chwały w Dzięgielowie

  Wieczór Chwały w Dzięgielowie

  18.01.2016 W sobotę 16 stycznia odbył się pierwszy w roku 2016 Wieczór Chwały. czytaj całość »
 • Warsztaty z wizerunku na Ch.O.T. 2016

  Warsztaty z wizerunku na Ch.O.T. 2016

  12.01.2016 Od 20 do 27 lutego w Wiśle Czarnem będzie okazja poznać tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego. To jedna z atrakcji Chrześcijańskiego Obozu Technologicznego czyli zimowiska, które organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji. Zapraszamy! czytaj całość »