english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Uczcić pamięć

  19.11.2015 W niedzielę 15 listopada, w warszawskiej katedrze polowej odbyła sie modlitwa ekumeniczna, podczas której wspominano polskich i niemieckich żołnierzach I i II wojny światowej, ofiary cywilnych konfliktów zbrojnych oraz poległych podczas misji pokojowych. W zawiązku z zamachem terrorystycznym w Paryżu wspomniano również ofiary i modlono się o ich rodziny. czytaj całość »
 • Święta w teatrze?

  Święta w teatrze?

  10.11.2015 Od 15 lat z naszego zaproszenia do spędzenia świątecznego wieczoru w teatrze korzysta co roku kilkaset osób. Możesz także dołączyć do tego grona i w święta przyjść do teatru! czytaj całość »
 • Koncert Reformacyjny w Gliwicach

  Koncert Reformacyjny w Gliwicach

  07.11.2015 Dnia 31 października br. o w ewangelickim kościele Zbawiciela w Gliwicach odbył się coroczny Koncert Reformacyjny. czytaj całość »
 • Nie chowaj swoich łez i smutku

  Nie chowaj swoich łez i smutku

  05.11.2015

  Grupy wsparcia dla osób po stracie to nowa forma pomocy, którą organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji. W tym roku w Dzięgielowie i, przy współpracy – parafii ewangelickiej, w Gliwicach. Zapisy przyjmowane są do 8 listopada. czytaj całość »

 • Wybrano proboszcza w Tychach

  Wybrano proboszcza w Tychach

  08.11.2015 Zgromadzenie Parafialne w Tychach, obradujące pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Niemca, wybrało proboszcza parafii. czytaj całość »
 • Sztwiertnia na antenie TVP

  Sztwiertnia na antenie TVP

  02.11.2015 W niedzielę 1 listopada TVP Katowice wyemitowała reportaż poświęcony wrześniowym obchodom 75. rocznicy śmierci Jana Sztwiertni, które zorganizowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle.  czytaj całość »
 • Reformacyjne drzewko i kielich prezydencki

  Reformacyjne drzewko i kielich prezydencki

  31.10.2015

  Ostatni dzień października 2015 roku był wielkim dniem dla niewielkiej parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. W Święto Reformacji odwiedził nas Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,  Andrzej Duda. czytaj całość »

 • List do Dzieciątka 2015

  List do Dzieciątka 2015

  28.10.2015 Grupa Pedagogów Ulicy UNO (GPU UNO) z Bytomia już po raz piąty zaprasza Państwa do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń.  czytaj całość »