english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Rekreacyjnie w Gliwicach

  Rekreacyjnie w Gliwicach

  06.10.2015

  Jednym z ważnych sposobów działalności Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego jest społeczne zaangażowanie, zachęcanie członków i sympatyków do prac społecznie użytecznych. czytaj całość »

 • Zacznijmy od podstaw!

  Zacznijmy od podstaw!

  30.09.2015

  Centrum Misji i Ewangelizacji ogłasza nowy nabór na Kurs duszpasterski podstawowy. Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej. Kurs jest dla wszystkich (zarówno świeckich, jak i  duchownych), którzy chcą podejmować działania na rzecz drugiego człowieka i towarzyszyć innym w ich przeżyciach i doświadczeniach życiowych. czytaj całość »

 • 220 lat parafii w Kaliszu

  220 lat parafii w Kaliszu

  27.09.2015

  Ewangelicy w Kaliszu świętowali 220. rocznicę powołania swojej parafii. Na uroczystościach obecny był zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. Z parafii kaliskiej pochodzi wielu duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »

 • Pierwsza rocznica śmierci śp. Piotra Mańki

  Pierwsza rocznica śmierci śp. Piotra Mańki

  03.10.2015

  Dnia 23 września 2015 roku minęła pierwsza rocznica śmierci śp. Piotra Mańki – Kuratora Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, Kuratora Rady Parafialnej parafii w Słupsku, ale przede wszystkim oddanego członka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • Punkt Przeciwdziałania Przemocy

  Punkt Przeciwdziałania Przemocy

  28.09.2015

  Od września swoją działalność stacjonarną w Gorzowie Wlkp. wznowił Punkt Przeciwdziałania Przemocy, prowadzony wspólnie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gorzowie i Europejską Fundację na Rzecz Osób Potrzebujących. czytaj całość »

 • Odsłonięcie tablicy w Ustroniu

  Odsłonięcie tablicy w Ustroniu

  25.09.2015

  W Ustroniu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem byłej szkoły ewangelickiej. W ramach tego wydarzenia odsłonięto tablicę pamiątkową informującą o historii szkoły. czytaj całość »

 • Wystawa o kościele Wang

  Wystawa o kościele Wang

  23.09.2015

  21 września 2015 roku bp Marian Niemiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce wraz z ks. Edwinem Pechem proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej  w Karpaczu otworzyli wystawę o kościele Wang. czytaj całość »

 • Luteranin z Wisły o życiu na emigracji

  Luteranin z Wisły o życiu na emigracji

  26.09.2015

  Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” sporo miejsca na swoich łamach poświęca zagadnieniom związanym z wyzwaniami emigracji i imigracji.  czytaj całość »