english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Punkt Przeciwdziałania Przemocy

  Punkt Przeciwdziałania Przemocy

  28.09.2015

  Od września swoją działalność stacjonarną w Gorzowie Wlkp. wznowił Punkt Przeciwdziałania Przemocy, prowadzony wspólnie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gorzowie i Europejską Fundację na Rzecz Osób Potrzebujących. czytaj całość »

 • Odsłonięcie tablicy w Ustroniu

  Odsłonięcie tablicy w Ustroniu

  25.09.2015

  W Ustroniu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem byłej szkoły ewangelickiej. W ramach tego wydarzenia odsłonięto tablicę pamiątkową informującą o historii szkoły. czytaj całość »

 • Wystawa o kościele Wang

  Wystawa o kościele Wang

  23.09.2015

  21 września 2015 roku bp Marian Niemiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce wraz z ks. Edwinem Pechem proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej  w Karpaczu otworzyli wystawę o kościele Wang. czytaj całość »

 • Luteranin z Wisły o życiu na emigracji

  Luteranin z Wisły o życiu na emigracji

  26.09.2015

  Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” sporo miejsca na swoich łamach poświęca zagadnieniom związanym z wyzwaniami emigracji i imigracji.  czytaj całość »

 • Wisła przypomniała utwory Sztwiertni

  Wisła przypomniała utwory Sztwiertni

  26.09.2015 Kościół ap. Piotra i Pawła w Wiśle zapełnił się w piątek 25 września ludźmi, którzy postanowili wspomnieć twórczość Jana Sztwiertni.  czytaj całość »
 • 50-lecie ordynacji

  50-lecie ordynacji

  26.09.2015

  W niedzielę 20 września 2015 r. w kościele „Pokoju” w Zabrzu odbyło się nabożeństwo dziękczynne z okazji 50-lecia ordynacji ks. Alfreda Biety.  czytaj całość »

 • Spotkanie na krańcach Polski

  Spotkanie na krańcach Polski

  27.09.2015

  W dniach 12 – 13 września br. parafianie z Warszawy (Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego) i Lublina postanowili spotkać się na rubieżach naszego kraju, a nawet Unii Euripejskiej, by wspólnie ze sobą pobyć, pomodlić się, spędzić miło czas. czytaj całość »

 • Diakonia Koszalin wspiera rodziców i seniorów

  Diakonia Koszalin wspiera rodziców i seniorów

  23.09.2015

  Nowa inicjatywa Diakonii Koszalin „Od Juniora do Seniora” to element społecznego zaangażowania parafii luterańskiej w Koszalinie. Oprócz życia duchowego w wierze, chcemy propagować także dbałość o zdrowie dzieci i seniorów - mówi koordynatorka Izabela G.-Sokołowska. czytaj całość »