english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Synod w Katowicach

  Synod w Katowicach

  14.03.2015

  W sobotę 14 marca odbyła się ósma sesja piątej kadencji synodu Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.  czytaj całość »

 • Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  02.03.2015 Organizowany od kilkunastu lat Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić uwagę społeczną na szczególne potrzeby i prawa pokrzywdzonych. W tym roku w województwie śląskim współorganizatorem akcji, obok Ministerstwa Sprawiedliwości był Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP) w Gliwicach. To jednostka Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »
 • Wybrano proboszcza w Toruniu

  Wybrano proboszcza w Toruniu

  01.03.2015

  Zgromadzenie Parafialne parafii w Torunii dokonało w niedzielę 1 marca br. wyboru nowego proboszcza. Został nim ks. Michał Walukiewicz, dotychczas proboszcz parafii we Włocławku. czytaj całość »

 • Koniec prac remontowych w Wejsunach

  Koniec prac remontowych w Wejsunach

  28.02.2015

  W lutym 2015 roku zakończono kolejny etap prac remontowych w kościele ewangelickim w Wejsunach. Prace zostały dofinansowane w 85 % z Programu Operacyjnego RYBY na lata 2007 - 2013. czytaj całość »

 • Narciarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Narciarskie nabożeństwo w Szczyrku

  22.02.2015

  Z okazji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbywają się w szwedzkim Fallun, ks. Jan Byrt organizuje specjalne nabożeństwa w kościele w Szczyrku. czytaj całość »

 • Siemianowickie jubileusze

  Siemianowickie jubileusze

  17.02.2015 W niedzielę 8 lutego 2015 roku, siemianowiccy luteranie uroczyście obchodzili jubileusz 120 lat poświęcenia i 15 lat odzyskania ewangelickiego kościoła im. Marcina Lutra. czytaj całość »
 • Ferie w Szczyrku

  Ferie w Szczyrku

  14.02.2015 Trudno jest dziś wyciągnąć dzieciaki z domu. Ale są takie miejsca, gdzie dzieci i młodzież pojawiają się chętnie. Takim miejscem jest parafia w Szczyrku. czytaj całość »
 • Ekumenia w parafii w Białej

  Ekumenia w parafii w Białej

  01.02.2015

  Hasłem tegorocznego tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan były słowa Jezusa, który rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić!” (Jan 4,7). 22 stycznia 2015 r. odbyło się w kościele ewangelickim w Białej nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. czytaj całość »