english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Przy Kamieniu na Równicy

  Przy Kamieniu na Równicy

  04.06.2015

  Tradycyjnie, w dzień katolickigo święta Bożego Ciała (4.06) na stokach beskidziej Równicy w Ustroniu odbyło się nabożeństwo, przypominające o ewangelikach, którzy w trudnych czasach kontrreformacji nie odwrócili się od swojego wyznania i mimo prześladowań spotykali się na zboczu Równicy, aby wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie modlić się i śpiewać pieśni.  czytaj całość »

 • Rodzinnie i dziękczynnie w Pokoju

  Rodzinnie i dziękczynnie w Pokoju

  03.06.2015 Jak co roku w Zielone Świątki, również i tym razem w parafii w Pokoju odbył się piknik rodzinny. czytaj całość »
 • Gorzów w Berlinie

  Gorzów w Berlinie

  02.06.2015

  Na zaproszenie partnerskiej parafii z Berlina - Rudow, liczna grupa parafian z Gorzowa Wlkp. spędziła Zielone Świątki inaczej niż dotychczas. czytaj całość »

 • Odszedł śp. Reinhold K. Cholewa

  Odszedł śp. Reinhold K. Cholewa

  01.06.2015

  W piątek 29 maja 2015 r. zmarł w wieku 85 lat śp. Reinhold Karol Cholewa, rolnik, opiekun zabytkowej świątyni i zaangażowany członek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • II Dni Gizewiusza w Ostródzie

  II Dni Gizewiusza w Ostródzie

  28.05.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie kolejny już raz wyszła z inicjatywą zorganizowania dni poświęconych tradycji, kulturze i historii Kościoła Ewangelickiego, funkcjonującego od prawie pięciuset lat na terenie dzisiejszych Mazur Zachodnich, dawniej zwanych Oberlandem. czytaj całość »

 • O nawróceniu w Wiśle

  O nawróceniu w Wiśle

  26.05.2015

  Piątkowy wieczór 22 maja br. sala parafialna parafii w Wiśle wypełniona została do ostatniego miejsca. A to za sprawą spotkania z reżyserką, aktorką m.in. serialu „Klan” Patrycją Hurlak.  czytaj całość »

 • Słoneczna Kraina walczy z przemocą

  Słoneczna Kraina walczy z przemocą

  27.05.2015 Ewangelickie Centrum Diakonijne Słoneczna Kraina zaprasza na wykłady i cykl warsztatów pt. „Jak skutecznie bronić się przed przemocą w rodzinie”.   czytaj całość »
 • Łódź nagrodziła luterańskiego proboszcza

  Łódź nagrodziła luterańskiego proboszcza

  25.05.2015

  Ks. Michał Makula, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi został wyróżniony przez Radę Miejską, która 15 maja 2015 r. wręczyła mu Nagrodę Miasta Łodzi. czytaj całość »