english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Róża Lutra, Piotr Żyła i Mazury

  Róża Lutra, Piotr Żyła i Mazury

  05.06.2015

  W piątek, 5 czerwca br. po treningu do parafii ewangelickiej w Szczyrku zawitał miły gość. Był to uczeń ks. Jana Byrta, skoczek Piotr Żyła z Wisły, którego katechetą jest znany duszpasterz z Salmopola. czytaj całość »

 • 180 lat parafii w Chorzowie

  180 lat parafii w Chorzowie

  04.06.2015

  W niedzielne święto Trójcy Świętej, ewangelicy w Chorzowie obchodzili jubileusz 180 lat założenia parafii.   czytaj całość »

 • Spotkania i powroty po latach

  Spotkania i powroty po latach

  04.06.2015

  Z inicjatywy zabrzańskich i gliwickich parafian odbyło się spotkanie uczestników obozów parafialnych lat 90-tych. Specjalnymi gośćmi grupy przybyłych byli ich dawni duszpasterze: pastorostwo Beata i Jerzy Samiec. Z zaproszenia skorzystało blisko pięćdziesiąt osób.

  czytaj całość »
 • Przy Kamieniu na Równicy

  Przy Kamieniu na Równicy

  04.06.2015

  Tradycyjnie, w dzień katolickigo święta Bożego Ciała (4.06) na stokach beskidziej Równicy w Ustroniu odbyło się nabożeństwo, przypominające o ewangelikach, którzy w trudnych czasach kontrreformacji nie odwrócili się od swojego wyznania i mimo prześladowań spotykali się na zboczu Równicy, aby wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie modlić się i śpiewać pieśni.  czytaj całość »

 • Rodzinnie i dziękczynnie w Pokoju

  Rodzinnie i dziękczynnie w Pokoju

  03.06.2015 Jak co roku w Zielone Świątki, również i tym razem w parafii w Pokoju odbył się piknik rodzinny. czytaj całość »
 • Gorzów w Berlinie

  Gorzów w Berlinie

  02.06.2015

  Na zaproszenie partnerskiej parafii z Berlina - Rudow, liczna grupa parafian z Gorzowa Wlkp. spędziła Zielone Świątki inaczej niż dotychczas. czytaj całość »

 • Odszedł śp. Reinhold K. Cholewa

  Odszedł śp. Reinhold K. Cholewa

  01.06.2015

  W piątek 29 maja 2015 r. zmarł w wieku 85 lat śp. Reinhold Karol Cholewa, rolnik, opiekun zabytkowej świątyni i zaangażowany członek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • II Dni Gizewiusza w Ostródzie

  II Dni Gizewiusza w Ostródzie

  28.05.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie kolejny już raz wyszła z inicjatywą zorganizowania dni poświęconych tradycji, kulturze i historii Kościoła Ewangelickiego, funkcjonującego od prawie pięciuset lat na terenie dzisiejszych Mazur Zachodnich, dawniej zwanych Oberlandem. czytaj całość »