english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Concordia w Wiśle

  Concordia w Wiśle

  30.04.2015 W środę, 29 kwietnia br. w kościele ewangelickim w Wiśle Centrum odbył się Koncert z okazji 500 lat Reformacji. Wystąpił chór koncertowy CONCORDIA UNIVERSITY ze Stanów Zjednoczonych. czytaj całość »
 • Prezydent, wiślanie i skocznie

  Prezydent, wiślanie i skocznie

  27.04.2015

  Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką odwiedzili Wisłę. Burmistrz Miasta Tomasz Bujok do grona witających prezydencką parę zaprosił proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle, ks. Waldemara Szajthauera. Powodem było zwiedzanie zmodernizowanego kompleksu małych skoczni narciarskich K10, K20 i K40, który powstaje na terenie należącym do wiślańskiej parafii.  czytaj całość »

 • Nowy proboszcz w Toruniu

  Nowy proboszcz w Toruniu

  27.04.2015

  Uroczystość wprowadzenia ks. Michała Walukiewicza w urząd proboszcza toruńskiej parafii ewangelickiej odbyła się w niedzielę, 25 kwietnia 2015, w kościele św. Szczepana w Toruniu.

  czytaj całość »
 • Matka Ewa ciągle aktualna

  Matka Ewa ciągle aktualna

  25.04.2015 Pomysłodawcy i fundatorzy „Nagrody Ostoja Pokoju” imienia Matki Ewy proszą o zgłaszanie kandydatów do tego wyróżnienia.  czytaj całość »
 • Koło Pań reaktywowane

  Koło Pań reaktywowane

  24.04.2015

  W dniu 19 kwietnia 2015 roku miało miejsce inauguracyjne spotkanie reaktywowanego po ponad 60- latach z inicjatywy parafianki krakowskiego zboru i redaktorki naczelnej miesięcznika parafialnego "Ewangelicy w Krakowie" Iwony Parzniewskiej, Koła Pań krakowskiej parafii ewangelicko -augsburskiej. czytaj całość »

 • Tłumy obserwowały kościół

  23.04.2015 Kościół ewangelicki w Tarnowskich Górach stał się w piątek 17 kwietnia gigantycznym ekranem. czytaj całość »
 • Śniadanie dla mężczyzn

  Śniadanie dla mężczyzn

  20.04.2015

  - Każda pszczoła ociera się o królową matkę, aby nosić na sobie jej zapach. Tak samo my powinniśmy robić wszystko, by pachnieć Jezusem – powiedział mistrz pszczelarski Artur Głowacki podczas pierwszego „Śniadania dla Mężczyzn”, które odbyło się 18 kwietnia w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Chorzowie. czytaj całość »

 • Śniadanie dla seniorów

  Śniadanie dla seniorów

  13.04.2015 W sobotę 11 kwietnia w auli Szkół Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach odbyło się II Wielkanocne Śniadanie dla Seniorów.  czytaj całość »