english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji docenione

  Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji docenione

  24.09.2019

  Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu uhonorowana została Dolnośląskim Kluczem Sukcesu w kategorii „najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa”. czytaj całość »

 • Noc księgarń w Cieszynie

  Noc księgarń w Cieszynie

  23.09.2019 W piątek, 20 września odbyła się w całej Polsce pierwsza Noc Księgarń. W akcję włączyła się Księgarnia Warto w Cieszynie. czytaj całość »
 • Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej

  Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej

  20.09.2019
  W Internecie został udostępniony film dokumentujący wystawę Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej, która została zorganizowana w ważnym dla ewangelików roku Jubileuszu 500-lecia Reformacji przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.
  czytaj całość »
 • Warszawska noc świątyń

  Warszawska noc świątyń

  24.09.2019

  W tym roku po raz pierwszy Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie otworzyła drzwi dla zwiedzających w Noc Świątyń.  czytaj całość »

 • Jubileusz w Żorach

  Jubileusz w Żorach

  09.09.2019

  8 września 2019 r. odbyło się wyjątkowe nabożeństwo w ewangelickim kościele Zbawiciela w Żorach.  czytaj całość »

 • 80. rocznica zbombardowania kościoła

  80. rocznica zbombardowania kościoła

  09.09.2019 Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie w 80. rocznicę zbombardowania i spalenia kościoła Świętej Trójcy w Warszawie serdecznie zaprasza do udziału w Dziękczynnym Nabożeństwie z okazji zakończenia generalnego remontu kościoła oraz w uroczystym podpisaniu „Porozumienia o Partnerstwie” z Nadprobostwem i Katedrą w Berlinie   czytaj całość »
 • O pokój i pojednania

  O pokój i pojednania

  04.09.2019

  Idea modlitwy o pokój w rocznicę wybuchu II wojny św. zrodziła się z potrzeby serca partnerstw ewangelickich Parafii przy kościołach Pokoju w Jaworze i Iserlohn. Pierwsza taka modlitwa odbyła się w 2009 r. czytaj całość »

 • Zasłużeni dla Miasta Jastrzębie-Zdrój

  Zasłużeni dla Miasta Jastrzębie-Zdrój

  02.09.2019
  Emerytowany proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jastrzębiu Zdroju ks. Jan Raszyk oraz dk. Renata Raszyk odebrali odznakę „Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój”. 
  czytaj całość »