english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Koncert Świąteczny z przesłaniem

  Koncert Świąteczny z przesłaniem

  13.04.2015 W niedzielę 12 kwietnia w kościele Zbawiciela w Gliwicach odbył się koncert świąteczny z przesłaniem. Wystąpił Zespół CME z Dzięgielowa. czytaj całość »
 • Rekolekcje młodzieżowe w Wiśle

  Rekolekcje młodzieżowe w Wiśle

  07.04.2015 Tegoroczne Młodzieżowe Rekolekcje Pasyjne Diecezji Katow­ick­iej odbyły się w dni­ach od 20  do 22 marca w Wiśle. W ciągu 48 godzin oprócz dyskusji i rozważań uczest­nicy wzięli udział w niedziel­nym nabożeńst­wie w koś­ciele w Wiśle-Malince, w części zajęć Kon­fer­encji “O tym się nie mówi” w Domu Nar­o­dowym w Cieszynie, szkole­ni­ach oraz licznych zaję­ci­ach sprawnoś­ciowych i terenowych. czytaj całość »
 • Świątecznie i reformacyjnie ze Szczyrku

  Świątecznie i reformacyjnie ze Szczyrku

  04.04.2015 Oryginalne pozdrowienia świąteczne przekazuje w tym roku ks. Jan Byrt ze Szczyrku. czytaj całość »
 • Ewangelik znów do czytania

  Ewangelik znów do czytania

  19.03.2015 Po sześciu latach przerwy Diecezja Katowicka wznowiła swój kwartalnik - Ewangelik. czytaj całość »
 • Wiosenna sesja synodu w Pabianicach

  Wiosenna sesja synodu w Pabianicach

  15.03.2015

  28 lutego 2015 roku odbył się Synod Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewagelicko-Augsburskiego. Gremium to spotyka się zawsze dwa razy do roku. Jesienią, kiedy odbywają się sesje tematyczne, podejmujące istotne zagadnienia z życia Diecezji i całego Kościoła, oraz wiosną, kiedy synodałowie gromadzą się na sesji typowo sprawozdawczej. czytaj całość »

 • Rekolekcje dla rad parafialnych

  05.03.2015

  Rekolekcje dla radnych diecezji cieszyńskiej, które odbyły się 28 lutego w Parafii Ewangelickiej w Cieszynie, rozpoczął ks. Marek Londzin (obecny przewodniczący diecezjalnej Komisji Ewangelizacji i Misji Diecezji Cieszyńskiej), witając wszystkich zgromadzonych przedstawicieli poszczególnych Rad Parafialnych.  czytaj całość »

 • Synod w Katowicach

  Synod w Katowicach

  14.03.2015

  W sobotę 14 marca odbyła się ósma sesja piątej kadencji synodu Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.  czytaj całość »

 • Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

  02.03.2015 Organizowany od kilkunastu lat Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ma zwrócić uwagę społeczną na szczególne potrzeby i prawa pokrzywdzonych. W tym roku w województwie śląskim współorganizatorem akcji, obok Ministerstwa Sprawiedliwości był Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP) w Gliwicach. To jednostka Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »