english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Wigilijka na najuboższych

  Wigilijka na najuboższych

  24.12.2014 Dnia 23 grudnia jak każdego roku najubożsi mieszkańcy powiatu bielskiego spotkali się na wspólnej “wigilijce”. czytaj całość »
 • Koncert z przesłaniem

  Koncert z przesłaniem

  17.12.2014 W piątek 12 grudnia w ewangelickim kościele Zbawiciela w Gliwicach odbył się Koncert Świąteczny „A na ziemi pokój…”. Wystąpił Mieczysław Szcześniak, który przybyłych słuchaczy, dosłownie "zaczarował" swoim głosem i głębią wykonywanych utworów. czytaj całość »
 • Nowy kielich komunijny na Adwent

  Nowy kielich komunijny na Adwent

  12.12.2014

  W drugą niedziele Adwentu parafia ewangelicka w Szczyrku w czasie nabożeństwa otrzymała piękny kielich komunijny, da od Ambasadora Niemiec w Polsce,  Rolfa Nikel. czytaj całość »

 • Śpiewające wsparcie

  Śpiewające wsparcie

  07.12.2014

  Z inicjatywy ks. kpt. Tomasz Woli, 30 listopada br. w pierwszą niedzielę adwentu w kościele ewangelicko – augsburskim św. Jana w Pile, odbył I Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie wzięły udział w wszystkie pilskie parafialne chóry oraz chór młodzieżowy z Towarzystwa Szkół Salezjańskich. czytaj całość »

 • Kolacja dla małżeństw

  Kolacja dla małżeństw

  28.11.2014 W piątek 21 listopada odbyła się uroczysta kolacja dla małżeństw zorganizowana przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gliwicach. Spotkanie poprowadzili Joanna i Andrzej Wójcikowie. czytaj całość »
 • Nominacja profesorska dla J. Kłaczkowa

  Nominacja profesorska dla J. Kłaczkowa

  27.11.2014 Prof. dr habilitowany Jarosław Kłaczkow uzyskał z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. czytaj całość »
 • Cztery i pół wieku

  Cztery i pół wieku

  22.11.2014 „Cztery i pół wieku ewangelików na Lubelszczyźnie” - taki tytuł nadaliśmy uroczystościom, które przeżyliśmy 10 i 12 października w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy w Lublinie.  czytaj całość »
 • Bogumił Hoff jako odkrywca Wisły

  Bogumił Hoff jako odkrywca Wisły

  22.11.2014 W piątek 14 listopada w sali Domu Zborowego w Wiśle odbyła się promocja książki „Bogumił Hoff (1829 - 1894) - „odkrywca” Wisły”. Książka jest owocem konferencji zorganizowanej wspólnie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wiśle i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Śniegonia w Wiśle, która odbyła się 6 marca tego roku. czytaj całość »