english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Postylla biskupa Szurmana

  Postylla biskupa Szurmana

  19.09.2014 Wrześniowe spotkanie PTE Oddział Śląsk w Katowicach odbyło się gościnnie w Bibliotece Śląskiej. Tematem były dwie pozycje książkowe związane z Kościołem ewangelickim: wydana nakładem Biblioteki Śląskiej pod red. Anety Sokół „Parafia ewangelicka w Katowicach. Pamięci ks. Tadeusza Szurmana (1954-2014)” oraz postylla biskupa „W słowie prawda. Kazania na wszystkie niedziele i święta”, wydana nakładem wydawnictwa „Głos Życia”. czytaj całość »
 • Pierwszy dzwonek w SP im. S. Lindego

  Pierwszy dzwonek w SP im. S. Lindego

  12.09.2014

  1 września br. o godz. 10:47 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego powstałej dzięki staraniom Fundacji Ewangelickie Towarzystwo Oświatowej założonej z inicjatywy członków Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie. czytaj całość »

 • Nauka wspierania innych

  Nauka wspierania innych

  10.09.2014 Naszym celem było dotarcie do 1000 osób w pięciu największych miastach Badenii-Wirtembergii. Różnymi sposobami staraliśmy się zainspirować napotkanych ludzi do zastanowienia się nad pytaniem: dlaczego warto pomagać?   czytaj całość »
 • Kolejne piłki rozdane

  Kolejne piłki rozdane

  08.09.2014 Ks. Jan Byrt rozdał dzieciom w niedzielę (7.09) kolejne piłki, które zbiera z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej. czytaj całość »
 • Nowy proboszcz w Katowicach

  Nowy proboszcz w Katowicach

  08.09.2014 W niedzielę, 7 września w katowickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego odbyła się uroczystość wprowadzenia w urzędowanie ks. dr. Mariana Niemca, wybranego przez zgromadzenie parafialne na ten urząd. czytaj całość »
 • Razem lepiej? W Koszalinie na pewno!

  Razem lepiej? W Koszalinie na pewno!

  03.09.2014 Koniec wakacji jest dla Diakonii Koszalin zakończeniem intensywnego czasu realizacji kilku inicjatyw. Jedną z nich był unijny projekt „Razem Lepiej”. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Narzyńskiego

  Pożegnanie śp. ks. Tadeusza Narzyńskiego

  29.08.2014 Dnia 23 sierpnia 2014 roku, w sobotę, pożegnaliśmy długoletniego proboszcza bydgoskiej parafii, śp. ks. Tadeusza Narzyńskiego (1933-2014). czytaj całość »
 • Zaproszenie do Szczyrku

  Zaproszenie do Szczyrku

  26.08.2014 Parafia ewangelicka w Szczyrku zaprasza na nabożeństwa ekumeniczne, które organizuje z okazji mistrzostw świata w siatkówce. czytaj całość »