english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Pilanie w kajakach

  Pilanie w kajakach

  22.07.2014 Tradycyjnie, jak co roku pilscy parafianie wybrali się na podbój kolejnej z rzek obszaru Natura 2000. Ponad 20-osobową grupa płynęła tym razem z prądem rzeki Dobrzyca. czytaj całość »
 • Tym razem piłki do siatkówki

  Tym razem piłki do siatkówki

  18.07.2014 Ks. Jan Byrt ze Szczyrka rozpoczął przygotowania do kolejnej akcji ewangelizacyjnej, wykorzystującej dużą imprezę sportową. Tym razem są to Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Katowicach.  czytaj całość »
 • O kościele Wang w Ustroniu

  O kościele Wang w Ustroniu

  18.07.2014 Dnia 8 lipca 2014 r. została otwarta w Ustroniu  na placu ks. Karola Kotschego wystawa o kościele Wang, Karkonoszach, Świętym Grobie w Görlitz oraz kościołach Pokoju. czytaj całość »
 • Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  02.07.2014 W dniach od 18 do 22 czerwca 2014 r. pojechaliśmy do Karpacza na  „Integracyjny obóz rowerowy z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego", zorganizowany w ramach projektu: „Wędrowanie bez granic – wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra – ETAP II” (Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013”), który został dofinansowywany przez Unię Europejską i Parafię Ewangelicko - Augsburską Wang. czytaj całość »
 • Bezpłatne kursy dla seniorów

  Bezpłatne kursy dla seniorów

  30.06.2014 Pozwólcie, żeby wiatr zawiał w wasze żagle – tymi słowami zakończył się pierwszy kurs dla seniorów w ramach projektu "RAZEM LEPIEJ – polsko-niemiecki transgraniczny projekt senioralny", który realizowany jest z funduszy unijnych. czytaj całość »
 • Ks. Marian Niemiec proboszczem w Katowicach

  Ks. Marian Niemiec proboszczem w Katowicach

  29.06.2014 Zgromadzenie Parafialne w Katowicach wybrało dziś ks. dr. Mariana Niemca, bp. elekta Diecezji Katowickiej proboszczem katowickiej parafii. czytaj całość »
 • O jedność chrześcijan w Częstochowie

  O jedność chrześcijan w Częstochowie

  29.06.2014
  W Częstochowie po raz drugi zorganizowano Święto Jedności Chrześcijan. "Aby byli jedno...” – pod takim hasłem wierni różnych wyznań spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele ewangelickim Wniebowstąpienia Pańskiego. czytaj całość »
 • Ekumenicznie w Gliwicach Łabędach

  Ekumenicznie w Gliwicach Łabędach

  29.06.2014  W niedzielę, 15 czerwca 2014 r. zgodnie z wieloletnią już tradycją, tym razem w naszym kościele Marcina Lutra w Łabędach, przeżyliśmy błogosławiony czas społeczności na ekumenicznym nabożeństwie. czytaj całość »