english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Mazurski TDN

  Mazurski TDN

  01.08.2014 Od kilku lat parafia mikołajska organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci w formie półkolonii – Tygodnie Dobrej Nowiny. Zajęcia prowadzą zwykle goście – przykładowo dwa lata temu była grupa, która przyjechała do nas aż ze Stanów Zjednoczonych. czytaj całość »
 • Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

  Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

  29.07.2014 W dniach 21-25 lipca 2014 r. z inicjatywy i pod patronatem Diakonii Koszalin odbywały się w Koszalinie półkolonie biblijno-językowe „Bible English Camp 2014”. czytaj całość »
 • Sosnowiec przedstawia ewangelików

  Sosnowiec przedstawia ewangelików

  28.07.2014 W piątek 25 lipca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Sosnowieckie Sacrum: Kościół Ewangelicko-Augsburski” w Zamku Sieleckim w Sosnowcu.  czytaj całość »
 • Pilanie w kajakach

  Pilanie w kajakach

  22.07.2014 Tradycyjnie, jak co roku pilscy parafianie wybrali się na podbój kolejnej z rzek obszaru Natura 2000. Ponad 20-osobową grupa płynęła tym razem z prądem rzeki Dobrzyca. czytaj całość »
 • Tym razem piłki do siatkówki

  Tym razem piłki do siatkówki

  18.07.2014 Ks. Jan Byrt ze Szczyrka rozpoczął przygotowania do kolejnej akcji ewangelizacyjnej, wykorzystującej dużą imprezę sportową. Tym razem są to Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Katowicach.  czytaj całość »
 • O kościele Wang w Ustroniu

  O kościele Wang w Ustroniu

  18.07.2014 Dnia 8 lipca 2014 r. została otwarta w Ustroniu  na placu ks. Karola Kotschego wystawa o kościele Wang, Karkonoszach, Świętym Grobie w Görlitz oraz kościołach Pokoju. czytaj całość »
 • Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  Na rowerach wokół Karpacza i Goerlitz

  02.07.2014 W dniach od 18 do 22 czerwca 2014 r. pojechaliśmy do Karpacza na  „Integracyjny obóz rowerowy z elementami nauki języka polskiego i niemieckiego", zorganizowany w ramach projektu: „Wędrowanie bez granic – wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra – ETAP II” (Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013”), który został dofinansowywany przez Unię Europejską i Parafię Ewangelicko - Augsburską Wang. czytaj całość »
 • Bezpłatne kursy dla seniorów

  Bezpłatne kursy dla seniorów

  30.06.2014 Pozwólcie, żeby wiatr zawiał w wasze żagle – tymi słowami zakończył się pierwszy kurs dla seniorów w ramach projektu "RAZEM LEPIEJ – polsko-niemiecki transgraniczny projekt senioralny", który realizowany jest z funduszy unijnych. czytaj całość »