english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Noc muzeów na bielskim cmentarzu

  Noc muzeów na bielskim cmentarzu

  26.06.2014 Ogólnopolska akcja "Noc muzeów" organizowana 17 maja, miała ciekawą odsłonę w Bielsku-Białej. czytaj całość »
 • Luteranie w Senior Residence

  Luteranie w Senior Residence

  12.06.2014 W środę, 11 czerwca br. w Senior Residence w Katowicach odbyło się kolejne luterańskie nabożeństwo i konferencja księży Diecezji Katowickiej.  czytaj całość »
 • Razem Lepiej

  Razem Lepiej

  10.06.2014 Projekt partnerski "Bürgerhafen" (Port Obywatelski) oraz "Nowa technika i starzy ludzie – laptopy, tablety i „szpakowaci surferzy” to tylko niektóre praktyczne przykłady inicjatyw i zaangażowania społecznego, które będą omawiane w czasie warsztatów dla seniorów w Koszalinie. czytaj całość »
 • Brazylijskie piłki w Szczyrku

  Brazylijskie piłki w Szczyrku

  01.06.2014 Ks. Jan Byrt ze Szczyrku rozpoczął realizację projektu związanego z promocją Ewangelii za pomocą wydarzeń sportowych. Tym razem dobrą okolicznością są piłkarskie mistrzostwa świata, które rozpoczęły się 12 czerwca, a zakończą 13 lipca w Brazylii. czytaj całość »
 • I Dni Gizewiusza w Ostródzie

  I Dni Gizewiusza w Ostródzie

  31.05.2014 W dniach 16-28 maja odbył się w Ostródzie cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych mających na celu przybliżenie sylwetki ks. Gustawa Gizewiusza oraz tradycji i historii tamtejszych ewangelików. czytaj całość »
 • Nowe centrum parafialne w Drogomyślu

  Nowe centrum parafialne w Drogomyślu

  30.05.2014 W niedzielę, 25 maja br. w Drogomyślu na Śląsku Cieszyńskim zostało otwarte nowe centrum parafialne. czytaj całość »
 • Dzień Dziecka na... ulicy

  Dzień Dziecka na... ulicy

  30.05.2014 Dziecko na ulicy to dziecko, które większość czasu spędza w środowisku ulicznym, gdzie stara się zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Dzień Dziecka jest dla wszystkich dzieci, również takich.  Właśnie dla nich codziennie pracują pedagodzy ulicy Centrum Misji i Ewangelizacji. W niedzielę, 1 czerwca przygotowali dla nich zabawy i poczęstunek. czytaj całość »
 • Ambasador Norwegii w Kościele Pokoju

  Ambasador Norwegii w Kościele Pokoju

  22.05.2014 - Jestem dumny, że mój kraj będzie miał udział w renowacji tej niezwykłej świątyni, która jest skarbem całej ludzkości – stwierdził Ambasador Królestwa Norwegii. Karsten Klepsvik odwiedził 9 maja br. świdnicki Kościół Pokoju i nie krył, że drewniany obiekt wraz z całym otoczeniem zrobił na nim ogromne wrażenie. Wizyta związana jest z wielomilionową dotacją, przyznaną parafii ewangelicko-augsburskiej m.in. z tzw. mechanizmu norweskiego. czytaj całość »