english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Promyczki Boże w Szczytnie

  Promyczki Boże w Szczytnie

  29.11.2013 Dnia 17 listopada 2013 roku instrumentalno wokalny zespół dziecięcy „Promyczki Boże” prowadzony przez pastorową Edytę Juroszek z parafii w Mikołajkach, wraz z proboszczem ks. Bogusławem Juroszkiem, udał się na zaproszenie ks. Alfreda Borskiego na występ do sąsiędniej parafii w Szczytnie. czytaj całość »
 • Kościół w Ukcie ma 10 lat

  Kościół w Ukcie ma 10 lat

  29.11.2013   Powyższy tytuł nie oznacza, że ewangelicy w Ukcie pojawili się dopiero 10 lat temu. Oni byli już tam o wiele dawniej. czytaj całość »
 • Dziękczynnie w Lubaniu

  Dziękczynnie w Lubaniu

  27.11.2013 17 listopada 2013 roku w Lubaniu w Przedostatnią Niedzielę Roku Kościelnego w czasie uroczystego nabożeństwa dziękczynnego w kościele ewangelickim Marii Panny, lubańska parafia dziękowała Bogu za remont dachu kościoła. czytaj całość »
 • Spotkanie z czytelnikami

  Spotkanie z czytelnikami

  21.11.2013 Z okazji jubileuszu 150 lat istnienia „Zwiastuna Ewangelickiego” 13 listopada br. w Dzięgielowie odbyło się spotkanie redakcji czasopisma z siostrami diakonisami Diakonatu „Eben- Ezer” oraz dzięgielowskimi parafianami w kaplicy domu sióstr. czytaj całość »
 • Wyjątkowy gość w Kościele Pokoju w Jaworze

  Wyjątkowy gość w Kościele Pokoju w Jaworze

  19.11.2013 Sława największego drewnianego kościoła w Europie, ewangelickiego Kościoła Pokoju w Jaworze, zatacza coraz większe kręgi. czytaj całość »
 • 85 lat parafii św. Mateusza w Łodzi

  85 lat parafii św. Mateusza w Łodzi

  19.11.2013 Niedziela 10 listopada 2013 roku w łódzkiej parafii św. Mateusza miała szczególnie uroczysty wymiar – tego dnia obchodziliśmy jubileusz 85-lecia istnienia naszej parafii – historycznie najmłodszego zboru luterańskiego w naszym mieście, a dzisiaj jedynego. Obchody zostały podzielone na dwie części, odbywające się tego samego dnia. czytaj całość »
 • Ekumeniczne nabożeństwo w Dzięgielowie

  Ekumeniczne nabożeństwo w Dzięgielowie

  17.11.2013

  W poniedziałek 11 listopada z okazji Święta Niepodległości w kościele „Eben-Ezer” w Dzięgielowie zebrali się wierni wyznania ewangelicko-augsburskiego i rzymskokatolickiego, aby wspólnie dziękować za wyzwolenie ojczyzny spod panowania zaborów przed 95 laty i równocześnie modlić się o jej pomyślność w czasach współczesnych. czytaj całość »

 • 80 lat kościoła Gustawa Adolfa w Wrocławiu

  80 lat kościoła Gustawa Adolfa w Wrocławiu

  15.11.2013 Kościół na wrocławskim Sępolnie to przedostatni kościół ewangelicki wybudowany we Wrocławiu przed wojną. Ocalał ze zniszczeń wojennych oraz przetrwał czasy komunizmu. Od dnia 6 listopada 1996 – kiedy obiekt zwrócono Kościołowi luterańskiemu – ponownie rozbrzmiewa w nim Słowo Boże, modlitwa i śpiew. czytaj całość »