english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Szkolenie superwizyjne w ARCE

  Szkolenie superwizyjne w ARCE

  13.04.2014 W dniach 26-27 marca 2014 r. w Ewangelickim Domu Opieki „Arka” w Mikołajkach odbyło się szkolenie superwizyjne dla kadry kierowniczej środowiskowych domów samopomocy z woj. warmińsko-mazurskiego. czytaj całość »
 • Po wielkim remoncie w Toruniu

  Po wielkim remoncie w Toruniu

  18.04.2014 13 kwietnia 2014 r. - Dzień Niedzieli Palmowej przejdzie w dziejach toruńskiej parafii ewangelicko-augsburskiej do historii. Tego dnia odbyła się bowiem po ponad rocznym remoncie wnętrz rekonsekracja budynku kościoła. czytaj całość »
 • Fundusz Stypendialny im. bp. T. Szurmana

  Fundusz Stypendialny im. bp. T. Szurmana

  17.04.2014 Kapituła Funduszu Stypendialnego im. Bpa Tadeusza Szurmana, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach, Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i fundatorów, ogłosiła nabór kandydatów do uzyskania pomocy materialnej
  z Funduszu Stypendialnego. czytaj całość »
 • Ewangelizacja pasyjna w Goleszowie

  Ewangelizacja pasyjna w Goleszowie

  17.04.2014 Wielki Tydzień w parafii goleszowskiej to czas wyjątkowy, ponieważ oprócz stałych spotkań, jakie odbywają się w ciągu całego roku i tym razem miała miejsce Ewangelizacja Pasyjna. Wprowadziła nas w nastrój Wielkiego Tygodnia. czytaj całość »
 • Chrześcijańska Telewizja Internetowa

  Chrześcijańska Telewizja Internetowa

  17.04.2014 Chrześcijańska Telewizja Internetowa (ChTI) to telewizja internetowa prowadzona przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gliwicach oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Bytomiu-Miechowicach. czytaj całość »
 • O małżeństwach wyznaniowo mieszanych

  O małżeństwach wyznaniowo mieszanych

  17.04.2014 7 kwietnia 2014 r. w kościele Świętej Trójcy odbyła się nabożeństwo ekumeniczne połączone z dyskusją panelową nt. projektu dokumentu o małżeństwach wyznaniowo mieszanych, przygotowanego w 2011 roku przez wspólną komisję Polskiej Rady Ekumenicznej i rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Polski. czytaj całość »
 • Pasyjne Wieczory Nauczające

  Pasyjne Wieczory Nauczające

  13.04.2014 Czas pasyjny jest zawsze dobrą okazją, aby w biegu życia zatrzymać się na chwilę i pomyśleć po co żyjemy... czytaj całość »
 • Ewangelickie projekty obywatelskie

  Ewangelickie projekty obywatelskie

  10.04.2014 Do 11 kwietnia  br. mieszkańcy Bielska-Białej mogą oddawać swoje głosy na projekty Budżetu Obywatelskiego.  Te, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane. Ewangelików mogą zainteresować dwa z nich. czytaj całość »