english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Rekolekcje pasyjne w Dzięgielowie

  Rekolekcje pasyjne w Dzięgielowie

  05.04.2014 Tegoroczne Rekolekcje Pasyjne dla uczniów szkoły podstawowej w Dzięgielowie odbyły się w dniach 31.03-02.04 ( poniedziałek- środa). Zajęcia miały miejsce w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Szkolenie dla szkółkowców w Dzięgielowie

  Szkolenie dla szkółkowców w Dzięgielowie

  05.04.2014
  35 osób z różnych parafii spotkało się w sobotę, 29 marca w centrum parafialnym Salem w Dzięgielowie na kilkugodzinnym szkoleniu pracowników i wolontariuszy prowadzących Szkółki Niedzielne. 
  czytaj całość »
 • Turniej Czterech Parafii

  Turniej Czterech Parafii

  05.04.2014 Cztery parafie Diecezji Cieszyńskiej postanowiły zorganizować turniej siatkarski. Uczestniczą w nim drużyny z następujących parafii: Cisownica, Dzięgielów, Skoczów i Ustroń. czytaj całość »
 • Złamany krzyż

  Złamany krzyż

  04.04.2014 W czasie pasyjnym zastanawiamy się nad znaczeniem męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Siłą rzeczy, poprzez tematykę tego okresu liturgicznego, częściej spoglądamy na krzyż Golgoty, rozpatrując poszczególne etapy Jezusowej wędrówki. W tegoroczny czas pasyjny w szczególny sposób krzyż odbił swoje piętno na łódzkiej parafii. czytaj całość »
 • Rekolekcje dla rad parafialnych

  Rekolekcje dla rad parafialnych

  02.04.2014 W sobotę, 22 marca 2014 roku odbyły się w parafii ewangelickiej w Ustroniu rekolekcje dla czlonków radnych parafialnych diecezji cieszyńskiej, członków synodu diecezjalnego i duszpasterzy. czytaj całość »
 • 100-lecie urodzin ks. Alfreda Jaguckiego

  100-lecie urodzin ks. Alfreda Jaguckiego

  02.04.2014 W piątek 21 marca br. przypadła 100. rocznica urodzin ks. Alfreda Jaguckiego. Z tej okazji Polskie Towarzystwo Ewangelickie, oddział w Cieszynie, 20 marca br. zorganizowało spotkanie poświęcone duchownemu, a w parafiach ewangelickich w Cieszynie i Dzięgielowie odbyły się 23 marca br. nabożeństwa wspomnieniowe. czytaj całość »
 • Goście z Indii na Wangu

  Goście z Indii na Wangu

  29.03.2014 W niedzielę 23 marca 2014 r. w kościele Wang odbyło się niezwykłe nabożeństwo ewangelizacyjne. Gośćmi parafii byli ks. Christian Samraj z żoną Esther i córką Susanną z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Tamil w Indiach. czytaj całość »
 • Warszowice: Światowy Dzień Modlitwy

  Warszowice: Światowy Dzień Modlitwy

  24.03.2014 „Jako ludzie wiary nie chcemy trwać w grzechu, ale pragniemy poprzez modlitwę przemieniać nasze postępowanie. Chcemy być jak „topole nad ruczajami” (Iz 44,4), wyznały Egipcjanki, które przygotowały liturgię Światowego Dnia Modlitwy. czytaj całość »