english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Już wkrótce olimpijskie nabożeństwo w Szczyrku

  Już wkrótce olimpijskie nabożeństwo w Szczyrku

  06.02.2014 Wkrótce rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Z tej okazji parafia w Szczyrku zaprasza do swego kościoła na niedzielę, 9 lutego na wyjątkowe nabożeństwo. - Chcemy się wspólnie modlić o pokój i miłość Bożą na świecie oraz o uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców na olimpiadzie w Soczi - zaprasza ks. Jan Byrt. czytaj całość »
 • Spotkanie kuratorów z Diecezji Warszawskiej

  Spotkanie kuratorów z Diecezji Warszawskiej

  27.01.2014 W sobotę, 18 stycznia 2014 r. w Ozorkowie spotkali się kuratorzy parafii Diecezji Warszawskiej. W spotkaniu  uczestniczyli także zainteresowani jego tematyką członkowie rad parafialnych. czytaj całość »
 • Kolejna czapka na nabożeństwo

  Kolejna czapka na nabożeństwo

  27.01.2014 Dzisiaj dotarła do Szczyrku do parafii ewangelickiej kolejna czapka. Tym razem jej nadawcą jest Polski Komitet Olimpijski. czytaj całość »
 • Ekumenia w Pile

  Ekumenia w Pile

  26.01.2014 Dnia 20 stycznia br. w kościele ewangelicko-augsburskim w Pile odbyło się nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. czytaj całość »
 • Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

  Przed olimpijskim nabożeństwem w Szczyrku

  24.01.2014 Trwają przygotowania do nabożeństwa, które odbędzie się w niedzielę, 9 lutego w kościele w Szczyrku Salmopolu. Jego organizator, ks. Jan Byrt chce je poświęcić modlitwie o sportowy przebieg olimpijskiej rywalizacji w Soczi. czytaj całość »
 • Wiślańskie wieczory kolęd

  Wiślańskie wieczory kolęd

  09.01.2014 Kolęda – czytamy w Wikipedii – w swym pierwszym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną i pochwalną na cześć gospodarzy, przekazywała życzenia szczęścia i pomyślności. W rozumieniu pieśni religijnej związanej z narodzinami Chrystusa, kolęda wykształciła się później, wraz z rozwojem i umacnianiem się chrześcijaństwa. Kolędy, początkowo wyłącznie łacińskie, obejmowały zróżnicowane rodzaje śpiewów, takich jak: introity, antyfony, responsoria, hymny czy pieśni. czytaj całość »
 • Bądźmy stabilni!

  Bądźmy stabilni!

  08.01.2014 Motywem przewodnim tegorocznego, czternastego już, Rodzinnego Spotkania Świątecznego w cieszyńskim teatrze (26 grudnia) były krzesła. Różne rodzaje siedzisk stały na pierwszym planie sceny, ale o krześle, jako symbolu, mówiła także zwiastująca Dobrą Nowinę, Mariola Fenger z Duszpasterstwa Dorosłych Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • 75. urodziny kościoła w Warszawie-Włochach

  75. urodziny kościoła w Warszawie-Włochach

  07.01.2014 6 stycznia 1939 r., został poświęcony kościół ewangelicko-augsburski we Włochach - ówczesnej niewielkiej miejscowości na obrzeżach Warszawy, aktualnie stanowiącej jedną z dzielnic stolicy. czytaj całość »