english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Słowa pewne i prawdziwe

  Słowa pewne i prawdziwe

  05.12.2013 "Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe" (Obj 21, 5) - to hasło nowej akcji ewangelizacyjnej ks. Jana Byrta z parafii w Szczyrku Salmopolu. Projekt polega na przesyłaniu znajomym kartek świątecznych z własnoręcznie zapisanymi słowami Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Jako pierwsi w dzieło włączyli się skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc. czytaj całość »
 • Świadomy Adwent i Kalendarz Adwentowy

  Świadomy Adwent i Kalendarz Adwentowy

  04.12.2013 Jeszcze przed rozpoczęciem czasu Adwentu parafia w Ustroniu rozpoczęła na swojej stronie internetowej realizację dwóch projektów, dzięki którym można w sposób świadomy przeżyć czas adwentowy i przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego. czytaj całość »
 • Filmowy szlak Matki Ewy

  Filmowy szlak Matki Ewy

  30.11.2013 W 2011 roku powstał Szlak Matki Ewy, który prowadzi zainteresowanych po miejscach związanych z życiem i pracą tej wspaniałej postaci. czytaj całość »
 • Pamięci Mirosława Bliwerta

  Pamięci Mirosława Bliwerta

  30.11.2013 Polskie Towarzystwo Ewangelickie, Oddział w Katowicach oraz katowicka parafia zorganizowały 19 listopada br. spotkanie poświęcone osobie Mirosława Bliwerta (1927-2007). czytaj całość »
 • Wieczór wspomnień w Istebnej

  Wieczór wspomnień w Istebnej

  29.11.2013 W Niedzielę Wieczności, 24 listopada br. odbyło się w parafii w Istebnej spotkanie zatytułowane roboczo: Wieczór wspomnień. Było to pierwsze, tego typu, spotkanie z zamiarem kontynuowania go w następne niedziele wieczności. czytaj całość »
 • Święto Niepodległości w Ustroniu

  Święto Niepodległości w Ustroniu

  29.11.2013 W poniedziałek, 11 listopada w kościele ewangelickim ap. Jakuba Starszego w Ustroniu odbyło się uroczyste ekumeniczne nabożeństwo z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. czytaj całość »
 • Promyczki Boże w Szczytnie

  Promyczki Boże w Szczytnie

  29.11.2013 Dnia 17 listopada 2013 roku instrumentalno wokalny zespół dziecięcy „Promyczki Boże” prowadzony przez pastorową Edytę Juroszek z parafii w Mikołajkach, wraz z proboszczem ks. Bogusławem Juroszkiem, udał się na zaproszenie ks. Alfreda Borskiego na występ do sąsiędniej parafii w Szczytnie. czytaj całość »
 • Kościół w Ukcie ma 10 lat

  Kościół w Ukcie ma 10 lat

  29.11.2013   Powyższy tytuł nie oznacza, że ewangelicy w Ukcie pojawili się dopiero 10 lat temu. Oni byli już tam o wiele dawniej. czytaj całość »