english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Kiermasz adwentowy w Kluczborku

  Kiermasz adwentowy w Kluczborku

  15.12.2013 Druga Niedziela Adwentu to tradycyjnie dla kluczborskiej parafii czas kiermaszu adwentowego, który połącozny jest z adwentowym poczęstunkiem. czytaj całość »
 • O aniołach w Dzięgielowie

  O aniołach w Dzięgielowie

  15.12.2013 W cieniu Bożych piór - to temat XXI śniadania dla kobiet, jakie odbyło się w sobotę, 30 listopada 2013 roku w parafii w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Adwent w sercach dzieci

  Adwent w sercach dzieci

  07.12.2013 W pierwszą niedzielę adwentu artystyczny Duet SU Centrum Misji i Ewangelizacji zagrał przed liczną publicznością dziecięcą w Goleszowie.  Występ został przygotowany specjalnie na to przedświąteczne spotkanie, które stało się już tradycją goleszowskiej parafii. czytaj całość »
 • Słowa pewne i prawdziwe

  Słowa pewne i prawdziwe

  05.12.2013 "Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe" (Obj 21, 5) - to hasło nowej akcji ewangelizacyjnej ks. Jana Byrta z parafii w Szczyrku Salmopolu. Projekt polega na przesyłaniu znajomym kartek świątecznych z własnoręcznie zapisanymi słowami Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Jako pierwsi w dzieło włączyli się skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc. czytaj całość »
 • Świadomy Adwent i Kalendarz Adwentowy

  Świadomy Adwent i Kalendarz Adwentowy

  04.12.2013 Jeszcze przed rozpoczęciem czasu Adwentu parafia w Ustroniu rozpoczęła na swojej stronie internetowej realizację dwóch projektów, dzięki którym można w sposób świadomy przeżyć czas adwentowy i przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego. czytaj całość »
 • Filmowy szlak Matki Ewy

  Filmowy szlak Matki Ewy

  30.11.2013 W 2011 roku powstał Szlak Matki Ewy, który prowadzi zainteresowanych po miejscach związanych z życiem i pracą tej wspaniałej postaci. czytaj całość »
 • Pamięci Mirosława Bliwerta

  Pamięci Mirosława Bliwerta

  30.11.2013 Polskie Towarzystwo Ewangelickie, Oddział w Katowicach oraz katowicka parafia zorganizowały 19 listopada br. spotkanie poświęcone osobie Mirosława Bliwerta (1927-2007). czytaj całość »
 • Wieczór wspomnień w Istebnej

  Wieczór wspomnień w Istebnej

  29.11.2013 W Niedzielę Wieczności, 24 listopada br. odbyło się w parafii w Istebnej spotkanie zatytułowane roboczo: Wieczór wspomnień. Było to pierwsze, tego typu, spotkanie z zamiarem kontynuowania go w następne niedziele wieczności. czytaj całość »