english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • 50-lecie ordynacji ks. dr. Włodzimierza Nasta

  50-lecie ordynacji ks. dr. Włodzimierza Nasta

  28.10.2013 50 lat temu ks. bp Andrzej Wantuła ordynował w kościele Świętej Trójcy dwóch magistrów teologii na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego: ks. Włodzimierza Nasta oraz ks. Rudolfa Pastuchę. 27 października br. odbyło się w tym samym kościele nabożeństwo, podczas którego zbór i diecezja dziękowały za 50 lat służby ks. dr. Włodzimierza Nasta. czytaj całość »
 • Kolejne drzewa w Ogrodzie Reformacji

  Kolejne drzewa w Ogrodzie Reformacji

  28.10.2013 W niedzielę przed Świętem Reformacji w Ogrodzie Reformacji w Szczyrku zasadzono kolejne drzewa. czytaj całość »
 • Promocja książki w Koszalinie

  Promocja książki w Koszalinie

  22.10.2013 Koszaliński Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego był organizatorem spotkania promocyjnego, dotyczącego najnowszej publikacji pod red. nauk. dr hab. J. Kłaczkowa pt. „Kościoły Luterańskie na ziemiach polskich (XVI-XX w.)”. Spotkanie odbyło się w ramach XX Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. czytaj całość »
 • Szczyrkowskie drachmy

  Szczyrkowskie drachmy

  21.10.2013 Dokładnie 500 symbolicznych "drachm" ze Słowem Bożym przygotował ks. Jan Byrt dla uczczenia jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »
 • Siostry diakonise w służbie zdrowie

  Siostry diakonise w służbie zdrowie

  21.10.2013 W dniu 14 października 2013 r. w auli Kampusu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu odbyła się konferencja pt. Zgromadzenia zakonne w medycynie i farmacji na Śląsku i Zagłębiu. czytaj całość »
 • Pomnik pamięci w Pile

  Pomnik pamięci w Pile

  21.10.2013 „Dona nobis pacem” - takie słowa inicjują napis na tablicy pomnika-lapidarium odsłoniętego ostatnio (tj. 5. października br.) na byłym cmentarzu ewangelickim w Pile – Motylewie (Küdowtal). Fundatorem pomnika jest Arndt Günther z Halle/Saale – pastor w stanie spoczynku. Szczątki jego dziadków spoczywają właśnie we wspomnianym miejscu. czytaj całość »
 • Winogrona w Salmopolu

  Winogrona w Salmopolu

  10.10.2013 Podczas dziękczynnego Święta Żniw w kościele ewangelickim  Szczyrku Salmopolu dzieliliśmy się Słowem Bożym i rozdawaliśmy po zakończeniu nabożeństwa - jak zawsze - Boże Dary dla uczestników świątecznego nabożeństwa. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  09.10.2013
  Zgodnie z liturgicznym kalendarzem w pierwszą niedzielę po dniu archanioła Michała i wszystkich aniołów (29 września) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim obchodzono Dziękczynne Święto Żniw. W tym roku to święto Żniw obchodzone było 6 października.
  czytaj całość »