english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Sopocka promocja książki o Kierkegaardzie

  Sopocka promocja książki o Kierkegaardzie

  29.09.2013 22 września 2013 roku w "Sali Debory" kościoła Zbawiciela w Sopocie, po nabożeństwie, miała miejsce promocja książki „Aktualność Sørena Kierkegaarda w filozofii, teologii i literaturze – w 200. rocznicę urodzin”. Na promocji byli obecni redaktorzy naukowi monografii w osobach ks. bpa prof. ChAT dra hab. Marcina Hintza oraz dr Marii Urbańskiej-Bożek, jeden z autorów tekstów - prof. Karol Toeplitz, redaktor językowy Maria Drapella oraz redaktor techniczny Marcin Rayss. Na spotkaniu była obecna również redaktor Iwona Borawska z Polskiego Radia Gdańsk. czytaj całość »
 • Dni Organizacji Pozarządowych

  Dni Organizacji Pozarządowych

  28.09.2013 W dniach od 16-20 września miały miejsce w Katowicach, IV Dni Organizacji Pozarządowych. Ewangelickie Centrum Diakonijne Słoneczna Kraina działające przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach, już po raz czwarty wzięło udział w tym święcie.  czytaj całość »
 • Poświęcenie plebanii w Wodzisławiu Śląskim

  Poświęcenie plebanii w Wodzisławiu Śląskim

  18.09.2013 Po czternastu miesiącach prac, w niedzielę 8 września br., została uroczyście poświęcona nowa plebania ewangelickiej parafii w Wodzisławiu Śląskim. czytaj całość »
 • Pamiątka poświęcenia kościoła w Żorach

  Pamiątka poświęcenia kościoła w Żorach

  15.09.2013 W 82. rocznicę poświęcenia kościoła ewangelickiego w Żorach miało miejsce uroczyste nabożeństwo dziękczynne. czytaj całość »
 • ŚLĄSK w Legnicy

  ŚLĄSK w Legnicy

  10.09.2013 W piątek, 6 września w ewangelickim kościele Marii Panny w Legnicy miało miejsce wydarzenie, które z pewnością na długo zapisze się w pamięci miejscowych parafian oraz całej lokalnej społeczności. czytaj całość »
 • DZIEDZICTWO IGNOROWANE

  DZIEDZICTWO IGNOROWANE

  19.09.2013 Projekt DZIEDZICTWO  IGNOROWANE – ewangelicka sztuka i  kultura  w Małopolsce ma umożliwić przełamywanie stereotypów i uprzedzeń dzięki uświadomieniu jego uczestnikom kreatywnej roli wielokulturowości i różnorodności co będzie możliwe dzięki stworzeniu szlaku kulturowego łączącego miejscowości położone na terenie Małopolski,  a związane w jakiś sposób z ruchem reformacyjnym na przestrzeni wieków (od wieku XVI). czytaj całość »
 • Gliwice z nową szkołą

  Gliwice z nową szkołą

  03.09.2013 Dnia 1 września 2013 r. odbyły się uroczystości związane z zakończeniem budowy Szkoły Podstawowej Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. czytaj całość »
 • Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  31.08.2013 Dnia 31 sierpnia w Domu Gościnnym parafii w Lubieni odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Rady Parafialnej z przedstawicielami naszej gminy w Popielowie oraz dwóch partnerskich gmin z Bad Wurzach w Niemczech i Krakowany w Czechach. czytaj całość »