english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Szczyrkowskie drachmy

  Szczyrkowskie drachmy

  21.10.2013 Dokładnie 500 symbolicznych "drachm" ze Słowem Bożym przygotował ks. Jan Byrt dla uczczenia jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »
 • Siostry diakonise w służbie zdrowie

  Siostry diakonise w służbie zdrowie

  21.10.2013 W dniu 14 października 2013 r. w auli Kampusu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu odbyła się konferencja pt. Zgromadzenia zakonne w medycynie i farmacji na Śląsku i Zagłębiu. czytaj całość »
 • Pomnik pamięci w Pile

  Pomnik pamięci w Pile

  21.10.2013 „Dona nobis pacem” - takie słowa inicjują napis na tablicy pomnika-lapidarium odsłoniętego ostatnio (tj. 5. października br.) na byłym cmentarzu ewangelickim w Pile – Motylewie (Küdowtal). Fundatorem pomnika jest Arndt Günther z Halle/Saale – pastor w stanie spoczynku. Szczątki jego dziadków spoczywają właśnie we wspomnianym miejscu. czytaj całość »
 • Winogrona w Salmopolu

  Winogrona w Salmopolu

  10.10.2013 Podczas dziękczynnego Święta Żniw w kościele ewangelickim  Szczyrku Salmopolu dzieliliśmy się Słowem Bożym i rozdawaliśmy po zakończeniu nabożeństwa - jak zawsze - Boże Dary dla uczestników świątecznego nabożeństwa. czytaj całość »
 • Święto Żniw w Wiśle

  Święto Żniw w Wiśle

  09.10.2013
  Zgodnie z liturgicznym kalendarzem w pierwszą niedzielę po dniu archanioła Michała i wszystkich aniołów (29 września) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim obchodzono Dziękczynne Święto Żniw. W tym roku to święto Żniw obchodzone było 6 października.
  czytaj całość »
 • Dziękujmy Bogu wraz

  Dziękujmy Bogu wraz

  09.10.2013 W pierwszą niedzielę października, jak co roku, w całym Kościele Ewangelickim odbyły się dziękczynne nabożeństwa z okazji Święta Żniw. czytaj całość »
 • Nowy dom opieki we Wrocławiu

  Nowy dom opieki we Wrocławiu

  04.10.2013 30 września br. Słowem Bożym i modlitwą został poświęcony Dom Pomocy Społecznej „Samarytanin” w kompleksie Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu. Jest to druga tego typu placówka w mieście, prowadzona przez diecezjalną Diakonię Kościoła ewangelickiego. czytaj całość »
 • Wałbrzyski jubileusz

  Wałbrzyski jubileusz

  04.10.2013 W niedzielę, 29 września br. w czasie uroczystego nabożeństwa ewangelicy w Wałbrzychu obchodzili jubileusz 225 lat poświęcenia miejscowego kościoła Zbawiciela. czytaj całość »