english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  31.08.2013 Dnia 31 sierpnia w Domu Gościnnym parafii w Lubieni odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Rady Parafialnej z przedstawicielami naszej gminy w Popielowie oraz dwóch partnerskich gmin z Bad Wurzach w Niemczech i Krakowany w Czechach. czytaj całość »
 • Czeska lipa w Ogrodzie Reformacji

  Czeska lipa w Ogrodzie Reformacji

  31.08.2013 Dzisiaj to jest 31 sierpnia do Szczyrku przyjechali goście z parafii ewangelickiej z Czeskiego Cieszyna i zasadzili kolejne drzewko w Ogrodzie Reformacji (1517-2017). czytaj całość »
 • Na obozie z Przyjacielem w Wiśle

  Na obozie z Przyjacielem w Wiśle

  30.08.2013 Nowy rok szkolny przed nami i dziećmi, które wzięły udział w tegorocznym obozie Centrum Misji i Ewangelizacji „Z Przyjacielem”.  czytaj całość »
 • Cieszyn przyjął Wang i Święty Grób

  Cieszyn przyjął Wang i Święty Grób

  29.08.2013 Mobilna wystawa o kościele Wang, Karkonoszach, Świętym Grobie w Görlitz oraz kościołach Pokoju w Jaworze i Świdnicy dotarła do Cieszyna. czytaj całość »
 • Perła Żeliszowa czeka na pomoc

  Perła Żeliszowa czeka na pomoc

  24.08.2013 Na zachodzie i północy Polski w różnych miejscach można do dziś spotkać opuszczone, niszczejące kościoły. Zwane są często "poewangelickimi". Nazywa są tak, ponieważ były do 1945 roku używane przez parafie ewangelckie, które później przestały istnieć. Jednym z nich jest kościół w Żeliszowie koło Bolesławca. czytaj całość »
 • Wielki remont w Radomiu

  Wielki remont w Radomiu

  24.08.2013 Znajdujący się w ścisłym centrum Radomia kościół ewangelicko–augsburski to niezwykle ciekawy, pod względem architektonicznym, obiekt. To również najważniejszy materialnym ślad ponad dwustuletniej obecności radomskich ewangelików w dziejach miasta. czytaj całość »
 • Z Żor nad morze

  Z Żor nad morze

  21.08.2013 W dniach 15-18 sierpnia, niespełna czterdziestu żorskich parafian uczestniczyło w wakacyjnym i zarazem rekolekcyjnym wyjeździe do Koszalina. czytaj całość »
 • Ekumeniczna narta

  Ekumeniczna narta

  16.08.2013 Disiaj w południe radny miasta Szczyrk Krzysztof Nikiel przekazał w Mikołajkach w sekretariacie burmistrza partnerskiego miasta Szczyrku - Mikołajek - dar od Adama Małysza, miasta Szczyrk i parafii ewangelickiej w Szczyrku (16.08). czytaj całość »