english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wydarzenia parafialne

 • ŚLĄSK w Legnicy

  ŚLĄSK w Legnicy

  10.09.2013 W piątek, 6 września w ewangelickim kościele Marii Panny w Legnicy miało miejsce wydarzenie, które z pewnością na długo zapisze się w pamięci miejscowych parafian oraz całej lokalnej społeczności. czytaj całość »
 • DZIEDZICTWO IGNOROWANE

  DZIEDZICTWO IGNOROWANE

  19.09.2013 Projekt DZIEDZICTWO  IGNOROWANE – ewangelicka sztuka i  kultura  w Małopolsce ma umożliwić przełamywanie stereotypów i uprzedzeń dzięki uświadomieniu jego uczestnikom kreatywnej roli wielokulturowości i różnorodności co będzie możliwe dzięki stworzeniu szlaku kulturowego łączącego miejscowości położone na terenie Małopolski,  a związane w jakiś sposób z ruchem reformacyjnym na przestrzeni wieków (od wieku XVI). czytaj całość »
 • Gliwice z nową szkołą

  Gliwice z nową szkołą

  03.09.2013 Dnia 1 września 2013 r. odbyły się uroczystości związane z zakończeniem budowy Szkoły Podstawowej Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. czytaj całość »
 • Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  Goście z 3 partnerskich gmin w parafii w Lubieni

  31.08.2013 Dnia 31 sierpnia w Domu Gościnnym parafii w Lubieni odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie Rady Parafialnej z przedstawicielami naszej gminy w Popielowie oraz dwóch partnerskich gmin z Bad Wurzach w Niemczech i Krakowany w Czechach. czytaj całość »
 • Czeska lipa w Ogrodzie Reformacji

  Czeska lipa w Ogrodzie Reformacji

  31.08.2013 Dzisiaj to jest 31 sierpnia do Szczyrku przyjechali goście z parafii ewangelickiej z Czeskiego Cieszyna i zasadzili kolejne drzewko w Ogrodzie Reformacji (1517-2017). czytaj całość »
 • Na obozie z Przyjacielem w Wiśle

  Na obozie z Przyjacielem w Wiśle

  30.08.2013 Nowy rok szkolny przed nami i dziećmi, które wzięły udział w tegorocznym obozie Centrum Misji i Ewangelizacji „Z Przyjacielem”.  czytaj całość »
 • Cieszyn przyjął Wang i Święty Grób

  Cieszyn przyjął Wang i Święty Grób

  29.08.2013 Mobilna wystawa o kościele Wang, Karkonoszach, Świętym Grobie w Görlitz oraz kościołach Pokoju w Jaworze i Świdnicy dotarła do Cieszyna. czytaj całość »
 • Perła Żeliszowa czeka na pomoc

  Perła Żeliszowa czeka na pomoc

  24.08.2013 Na zachodzie i północy Polski w różnych miejscach można do dziś spotkać opuszczone, niszczejące kościoły. Zwane są często "poewangelickimi". Nazywa są tak, ponieważ były do 1945 roku używane przez parafie ewangelckie, które później przestały istnieć. Jednym z nich jest kościół w Żeliszowie koło Bolesławca. czytaj całość »