english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pasyjne Dni Skupienia

Jaworze, 27.02.2016

02.03.2016

W sobotę, 27 lutego br. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu odbyło się spotkanie przygotowane przez Diecezjalną Komisję Ewangelizacyjno-Misyjną Diecezji Cieszyńskiej w ramach Pasyjnych Dni Skupienia.


Pasyjne Dni Skupienia

Na spotkanie zaproszono duchownych, katechetów, członków Rad Parafialnych oraz Synodu Diecezjalnego.

 
Zasadniczym tematem tegorocznego spotkania było pytanie: Jesteśmy Kościołem, to znaczy?”. Przedstawił go, ks. Marcin Brzóska, proboszcz parafii ewangelickich w Świętochłowicach i Wirku.
Spotkanie rozpoczął przywitaniem uczestników w imieniu organizatorów ks. Marek Londzin. Następnie odśpiewano pieśń, a w imieniu gospodarzy hasła biblijne odczytał proboszcz parafii jaworzańskiej ks. Władysław Wantulok. Ksiądz Marek Londzin rozważaniem na temat ,,Jezus Chrystus wczoraj, dziś i na wieki ten sam” wprowadził uczestników w odpowiedni nastrój, uświadamiając zebranym, że w dzisiejszych czasach nie wszyscy chrześcijanie mają swobodę czytania Biblii, śpiewania pieśni, słuchania Słowa Bożego, uczestniczenia w społeczności Kościoła.

 

Wystąpienie prelegenta ks. Marcina Brzóski było centralnym punktem spotkania, a jego wykład stał się wprowadzeniem i sprowokowaniem do dalszej dyskusji. Ks. Brzóska w wykładzie przedstawił Kościół jako: wędrujący Lud Boży, Łódź, Społeczność świętująca, Owczarnia, Rodzina, Ciało, Budowla.

 

Po wykładzie odbyła się krótka przerwa podczas której uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi kołaczami oraz kawą i herbatą.

 

W drugiej części spotkania uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, gdzie mogli dyskutować w mniejszych grupach na tematy poruszane podczas wykładu. Grupa pierwsza prowadzona przez ks. Władysława Wantuloka, druga ks. Andrzeja Dyczka, trzecia ks. Andrzeja Krzykowskiego, a czwarta ks. Henryka Macha.

 

Podsumowanie i wyciągnięte wnioski zostały przedstawione na forum wszystkich zebranych w trzeciej części spotkania.

 

Spotkanie zostało zakończone modlitwą i pieśnią ,,Brońże Panie nas na wieki”.

 

Drugi termin Pasyjnych Dni Skupienia z identycznym tematem to 12 marca br., a spotkanie odbędzie się w Domu Zborowym im. ks. bp. Andrzeja Wantuły w Wiśle Centrum.

 

Mariusz Fender